به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، مجمع عمومی سالانه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با حضور دکتر هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم، تحقیقات  فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان، دکتر مهین فرهادی زاد نائب رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر محمد رسول خدادادی سرپرست فدارسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و دیگر اعضاء مجمع به میزبانی سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

دکتر داداش‌پور با بیان اینکه مجمع محفلی برای ارائه دیدگاه های متفاوت است و هر کدام از اعضا می‌توانند نظرات خود را اعلام کنند؛ گفت: سازمان امور دانشجویان به حوزه ورزش توجه ویژه دارد و همواره به اداره کل تربیت بدنی و فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی کمک کرده است تا بتواند شرایط بهتری را برای دانشجویان ایجاد کند.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه امیدوارم اتفاقات بسیار خوبی در حوزه ورزش دانشگاهی رخ دهد؛ اظهار کرد: ما باید بتوانیم به ورزش دختران در دانشگاه‌های کشور توجه بیشتری داشته باشیم زیرا معتقدیم فارغ از جنسیت همه نیاز به ورزش دارند و دختران سرزمین ما به دلیل توانمندی های که در عرصه های مختلف دارند، استحقاق این توجه ویژه را دارند.

معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه سعی کرده ایم لیگ دانشگاهی را فعال کنیم زیرا لیگ پیش از این در فضای کشور وجود داشت اما در فضای دانشگاه تقریبا وجود نداشته است؛ تصریح کرد: سال  گذشته 3 لیگ دانشگاهی را فعال کرده‌ایم و امسال 7 لیگ دیگر را فعال خواهیم ساخت این به معنای توجه بیشتر به حوزه لیگ های دانشگاهی است.

وی ادامه داد: بنده معتقد هستم به هر میزان به  لیگ های دانش‌آموزی و دانشجویی توجه داشته باشیم، بنیان‌های ورزش در کل کشور تقویت خواهد شد.

دکترداداش‌پور خبر داد: ورزش قهرمانی و همگانی را برگزار و المپیاد ورزش های بومی و محلی را احیا خواهیم کرد تا بخشی از ورزش های بومی محلی خود را در چهارچوب اهداف ملی خود  قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه المپیاد جدیدی را با عنوان المپیاد ورزش های فناورانه دانشجویی راه اندازی کرده ایم؛ اظهار کرد: این المپیاد در سه حوزه ورزش‌های دیجیتال و فیجیتال، رباتیک، فناوری و نوآوری برگزار می‌شود.

دکتر داداش پور با اشاره به اینکه هدف این است که برای اوقات فراغت دانشجویان به نحو مطلوب برنامه ریزی داشته باشیم؛ خاطرنشان کرد: فناوری در حوزه ورزش مغفول مانده است. توجه ما این است تا به خلق، توسعه و تعمیق فناوری در ورزش کمک کنیم. بر اساس آمار 34 میلیون نفر از افراد جامعه به بازی های دیجیتال می‌پردازند و این نشان می دهد که ما از حوزه فناوری در این بخش غفلت کرده ایم. بنابراین برگزاری این المپیاد فرصت بی نظیری است تا از این ظرفیت استفاده کنیم.
 
 
سازمان امور دانشجویان
 

ferdowsi_sport@

ثبت نام در مسابقات ورزشی

ثبت نام قهرمانان ورزشی

مسابقه فوتسال چندجانبه در کشور عراق