نمایه کاربری

  شنبه 2 تیر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه

دیدار مدیر خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا با رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت   
پنج‌شنبه، ۰۱ تیر ۱۳۹۶

دیدار و گفتگوی مسئولان دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیر خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا- منطقه خراسان در خصوص پیوند هرچه بهتر میان مراکز علمی‌پژوهشی و مراکز اجرایی ورزشی در دانشگاه فردوسی مشهد  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد و به نقل از خبرگزاری ایسنا ، دکتر حمیدرضا طاهری رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد در این جلسه که در ظهر روز سه شنبه ۳۰ خرداد ماه ۹۶ در دفتر ریاست دانشکده علوم ورزشی برگزار شد، ضمن اشاره به فعالیت‌های گسترده این دانشکده تاکید کرد: ظرفیت‌های علمی ارزشمندی در دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه ورزش وجود دارد که چنانچه به نحوی شایسته از این ظرفیت‌ها استفاده شود،  شاهد ارتقای فعالیت‌های ورزشی در استان خواهیم‌بود.

وی افزود: با توجه به پتانسیل بالای ورزش خراسان، بدون شک پیوند هرچه بیشتر علم و ورزش می‌تواند کمک بزرگی به پیشرفت ورزش در استان داشته‌باشد. در حال حاضر آنطور که باید و شاید از ظرفیت دانشکده علوم ورزشی در حوزه ورزش استان استفاده نمی‌شود ولی امیدواریم که در آینده شاهد تقویت ارتباط میان مراکز علمی و اجرایی در حوزه ورزش باشیم.

رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: از همکاری با ایسنا در رابطه با انتشار تحقیقات و پژوهش‌های صورت‌گرفته در دانشکده علوم ورزشی استقبال می‌کنیم و اطمینان داریم تقویت ارتباطات مراکز علمی با رسانه‌هایی همچون ایسنا در توسعه ورزش استان تاثیر بسزایی خواهدداشت.

ابراهیم مروتی، مدیر خبرگزاری ایسنا در این جلسه اظهار کرد: تاکید و سیاست‌گذاری ما در خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان، زمینه‌سازی برای ورود هرچه بهتر متخصصین تحصیل‌کرده به ورزش حرفه‌ای است. تخصص‌گرایی و دانش در حوزه‌های مختلف ورزشی می‌تواند پیشرفتی مناسب در این موضوع ایجاد نماید.

وی افزود: استفاده از نظریات کارشناسی متخصصین حاضر در این دانشکده می‌تواند اتفاقی خوب و آینده‌ساز را برای ورزش استان و کشور فراهم سازد.

مروتی با اشاره به مشکلات موجود در ورزش استان، تاکید کرد: ناشناخته بودن ظرفیت‌های ورزشی موجود استان، عدم استفاده از متخصصین و دوری آنان از فضای عملیاتی ورزش و نبود ارتباط سازمان‌یافته میان مراکز علمی و اجرایی در ورزش استان از نقصان‌های مهم ورزش ملی و استانی است. رسانه می‌تواند نقش پلی کارساز و موثر را در میان مراکز علمی و اجرایی ایفا کند.

گفتنی است دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد در بخش‌های مختلفی همچون رفتار حرکتی، فیزیولوژی ورزشی، مدیریت سازمان‌های ورزشی، آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی و ... به تربیت دانشجویان در مقاطع لیسانس تا دکتری می‌پردازد.