پایان مسابقات همگانی شطرنج آنلاین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با شناخت نفرات برتر

مسابقه همگانی شطرنج آنلاین دانشگاه های مناطق ده گانه، روز پنجشنبه 13 خرداد ماه 1400 در دو جدول جداگانه(دختران و پسران)  به میزبانی دانشگاه تهران برگزار گردید. در این دوره از مسابقات، تعداد 362 دانشجو از 71 دانشگاه کشور مشارکت نمودند که رکورد جدیدی در برگزاری مسابقات این رشته محسوب می شود. به منظور حضور حداگثری دانشجویان علاقمند علیرغم اعلام روز چهارشنبه 12 خرداد ماه(یک روز قبل از روز مسابقه) بعنوان آخرین مهلت ارسال مدارک، ثبت نام از دانشجویان تا لحظه شروع مسابقه ادامه یافت. مشارکت و تقابل شطرنج بازان مبتدی با بازیکنان شاخص و اعضا تیم های دختران و پسران دانشگاه ها صحنه های زیبایی را در این رویداد مجازی خلق کرد.این مسابقات در ماده بلیتس (برق آسا ) برگزار گردید که در بخش پسران 230 نفر  از 52 دانشگاه و در بخش دختران 132 نفر  از 71 دانشگاه شرکت کردند.

با توجه به تنوع ابزارها و رفتارهای مغایر با بازی منصفانه در مسابقات آنلاین شطرنج، تیم داوری از ابتدای تشکیل گروه، اقدامات مراقبتی و ارسال پیام های پیشگیرانه برای کنترل موارد احتمالی را در دستور کار قرار داد و پس از برگزاری مسابقات، تعداد 8 برنامه راستی آزمایی را اجرا نمود که تعدادی تایید و تعدادی مردود شد.

تیم برگزاری از لحظه انتشار بخشنامه در هفته آخر اردیبهشت، اقدام به تشکیل گروه مجازی و آموزش شرکت کنندگان و تنظیم جدول قرعه ­کشی نمود به نحوی که تمامی شرکت کنندگان با آمادگی کامل در مسابقه اصلی شرکت نمودند.

رده بنده 6 نفر برتر هر بخش به ترتیب در:

بخش دختران:

رده بندی

نام و نام خانوادگی

دانشگاه

اول

وصال حامدی نیا

فردوسی مشهد

دوم

کیمیا مجیدی

نوشیروانی بابل

سوم

یگانه خورشیدی

 سمنان

چهارم

مهرنوش آرمند

بیرجند

پنجم

آناهیتا غلامی اوریمی

تهران

ششم

کیمیا عابدینی

گیلان

 

بخش پسران:

رده بندی

نام و نام خانوادگی

دانشگاه

اول

مرتضی امیرخانلو

پردیس امام علی رشت

دوم

ساسان علی بابایی

بوعلی سینا

سوم

حسین گنجعلی

تهران

چهارم

امیرحسین کاشفی

علمی کاربردی فدراسیون شطرنج

پنجم

بهروز شجاعیان

صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

ششم

صادق شبانکاره

پیام نور مرکز برازجان

 

 جهت اطلاع از رویدادهای ورزشی، تفریحی، به ما بپیوندید

 

 

ferdowsi_sport@

ثبت نام در مسابقات ورزشی

 

دانش ورزش