دانش ورزش

  1. معرفی ورزشهای همگانی
  2. معرفی رشته های ورزشی
  3. فعالیت بدنی و تندرستی
  4. کتابها،مجلات و سایتهای برتر
  5. دریچه ای رو به ورزش دانشگاه ها

ورزش همگانی پرداختن عامه مردم به ورزش حتی در زمانی کوتاه با توجه به امکانات موجود و شرایط افراد است. ورزش همگانی، یعنی ورزش برای همه، فعالیت‌های جسمی اعم از بازی‌های غیرمنظم و خودجوش بومی تا تمرین‌های بدنی منظم را در بر گرفته و شامل ورزش صبحگاهی، فعالیت در پارک‌ها و فضای باز، کوهپیمایی یا کلاس‌های آمادگی جسمانی شده و عموماً به ورزش‌های گروهی غیر رقابتی و بدون هزینه یا ارزان‌قیمت اطلاق می‌شود ورزش همگانی شامل فعالیت بدنی، فعالیت اوقات فراغت، فعالیت‌های تفریحی، ورزش‌ها و بازی‌های بومی محلی و فعالیت حین سفر (گردشگری و طبیعت‌گردی) است که به صورت چتری روی حوزه‌های مختلف ورزش تمرکز دارد.ورزش همگانی بسیاری از گروه‌های قومی و نژادی سراسر جهان شامل گروه‌های اجتماعی، از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان، نظامیان و کارکنان و کارگران و افراد با هر سطح توانایی مالی، فقیر یا ثروتمند، و همچنین گروه‌های هدف از جمله کودکان، زنان، سالمندان، افراد ناتوان و بیمار و افراد بدون تحرک را دربر می‌گیرد..

در اینجا با معرفی ورزش های گوناگون و فعالیتهایی که میتوانند به سلامتی و نشاط افراد کمک کنند و برای اجرای غالب آنها به مکان و وسایل زیادی نیز نیاز نیست ِ سعی در توسعه و افزایش علاقه برای انجام چنین فعالیتهایی داریم. شما نیز اگز فعالیت و ورزش همگانی خاصی را میشناسید و یا در مورد آن سوالی دارید از ما بخواهید.

2020-05-13-20-32-45

رشته ورزشی فوتوالی

فوتوالی چیست؟ همه چیز فوتوالی مثل والیبال ساحلی است ؛ ولی با توپ فوتبال . بمسابقات فوتوالی بصورت...
2020-05-07-19-13-37

رشته ورزشی لیوان چینی

  تاریخچه لیوان چینی       تاریخ شروع ورزش لیوان چینی...
2020-05-07-19-10-27

رشته ورزشی اسپوکس

                     ...

ورزش قهرمانی یکی ازارکان مهم توسعه ورزش در کشور است. توسعه ورزش قهرماتی در هر کشور پیش زمینه کسب موفقیت در رقابتهای جهانی و المپیک است.

موفقیت بین المللی برای ورزشکاران یک کشور دررقابتهای بین المللی و المپیکی به طور کلی تقویت کننده وجه و اعتبار ان کشور در سطح جهانی میشود. بسیاری از کشورها نشان داده اند که افزایش بودجه ورزش قهرمانی میتواند منجربه افزایش کسب مدالها در بازیهای المپیک شود.

2020-05-26-18-08-10

رشته ورزشی بسکتبال(قسمت دوم)

  آسیب های شایع ورزش بسکتبال و درمان آنها با افزایش علاقه به ورزش بسکتبال، تشخیص و درمان صحیح آسیب های آن اهمیت بیشتری می یابد آسیب های گزارش...
2020-05-21-15-05-30

رشته ورزشی بسکتبال(قسمت اول)

  بالاترین نهاد ورزشی فدراسیون بین‌المللی بسکتبال( FIBA( نخستین مسابقه ۲۱ دسامبر ۱۸۹۱؛ ۱۲۸ سال پیش....
2020-05-21-14-59-46

رشته ورزشی کشتی

  ورزش کشتی از دوران باستان به شکل های مختلف در اکثر کشورها، شهرها، و قبایل، برای مردم آشنا و شاید از دورانهای نخستین ظهور انسان، بر روی کره زمین...
2020-05-21-14-08-27

رشته ورزشی فوتبال(قسمت سوم)

محتویات  فوتبال بانوان فوتبال جانوران انواع فوتبال منابع   فوتبال بانوان نخستین بازی فوتبال بانوان در سال ۱۸۹۵ در انگلستان...
2020-05-14-18-19-36

رشته ورزشی فوتبال(قسمت دوم)

محتویات ۶- اقتصاد و درآمد ۷ -چالش‌ها و حواشی ۸ -کنفدراسیون‌ها ۹ -مسابقات محلی تا بین‌المللی ۱۰- مسابقات داخلی، لیگ‌ها و باشگاه‌ها 11 -...
2020-05-08-07-52-01

رشته ورزشی فوتبال(قسمت اول)

بالاترین نهاد ورزشی فیفا لقب(ها) بازی زیبا،(1) بازی جهانی(2)ورزش پادشاه(3) نخستین مسابقه سده نوزدهم...

با وجود پیدایی و گسترش رسانه های گوناگون در عرصه اطلاع رسانی، کتاب رسانه ای است که همچنان رسالت و اهمیت آن در فرآیند آموزش و انتقال اطلاعات محسوس و محفوظ مانده است. علمی ساختن فعالیت ها، مطلوب همه تلاشگران ورزشی است و نشر کتاب های علمی و فنی در حوزه تربیت بدنی و علوم ورزشی سهم بسزایی در روند علمی شدن ورزش کشور دارد.

در عصر حاضر، جنبش، حرکت، کار و ورزش قسمتی از فعالیتهای روزمره محسوب می شود که آدمی از انجام دادن آن ناگزیر است.

دانشگاه فردوسی مشهد همواره کوشیده است تا به منظور افزایش دانش مربیان، دانشجویان و علاقه مندان علوم ورزشی، از رهگذر نشر علوم ورزشی، به ویژه در بخش هایی که نیاز بیش تری احساس می شود، گام بردارد.

وب سایت های دانشگاهی تلاش دارند تا محتوی آموزشی، اطلاعات، مطالب و اخباری را که تا حد زیادی مفید بوده و قابل اعتماد است را انتشار دهند. از این رو ما به معرفی چنین وب سایت هایی پرداخته ایم تا به گونه ای در رشد و ارتقاء آموزش، آگاهی و اطلاع رسانی جامعه، بخصوص دانشگاهیان عزیز سهیم باشیم.

در گذشته شیوه های متفاوتی برای جمع آوری اطلاعات درباره مباحث مختلف علمی، ورزشی، اجتماعی و غیره وجود داشت که اکثر آنها بسیار محدود و ناکامل بودند. با گسترش اینترنت در ریشه های زندگی مدرن، این ابزار جایگزینی وسیع و قابل اطمینان برای منابع قدیمی و دایره المعارفها شد که از سرعت و تعامل بالاتری نیز برخوردار است.

 مشاهده و مطالعه ساختار و تشکیلات، اقدامات و فعالیت ها، سیاست ها، مأموریت ها و رویه های کاری سایر سازمان ها و دستگاه های هم خانواده که رسالتی مشابه دارند، می‌تواند موجب هم افزایی شده و ایده هایی نو خلق نماید. ما به این بخش از فعالیت خود بعنوان ابزاری برای آموزش و ارتقاء آگاهی می‌نگریم و امیدواریم که بسیاری از دانشجویان و مشتاقان یادگیری از آن به عنوان مرجع اطلاعاتی و ایده ساز در پروژه های مد نظر خود بهره ببرند.

 

 جهت اطلاع از رویدادهای ورزشی، تفریحی به ما بپیوندید

 

 

ferdowsi_sport@

ثبت نام در مسابقات ورزشی

 

دانش ورزش

  • sam2.jpg
  • tek98.jpg

افتخار آفرینان دانشگاه فردوسی مشهد