دانشگاه فردوسی مشهد قهرمان مسابقات فوتبال و تیراندازی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور

 مسابقات فوتبال و تیراندازی دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه 9 ورزش کشور از روز سه‌شنبه 3 دی لغایت روز جمعه 6 دی‌ماه 1398 برگزار شد و تیم‌های فوتبال و تیراندازی دانشجویان پسر دانشگاه فردوسی مشهد بر سکوی قهرمانی ایستادند.

این مسابقات با حضور 4 تیم از استان‌های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و استان سمنان برگزار شد که چهار تیم در یک گروه قرارگرفته و به‌صورت دوره‌ای به رقابت پرداختند که در پایان و پس از برگزاری 6 مسابقه و گذشتن 21 توپ از خط دروازه‌ها و خارج شدن 27 کارت زرد و 2 کارت قرمز از جیب داوران، تیم‌های برتر این دوره از مسابقات به این شرح معرفی شدند. دانشگاه فردوسی مشهد با کسب 9 امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد، دانشگاه بیرجند با 6 امتیاز دوم و دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان سمنان با 3 امتیاز به مقام سوم نائل شد.

در مسابقات تیراندازی دانشجویان پسر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منطقه 9 نیز که با حضور 5 تیم از دانشگاه‌های فردوسی مشهد، صنعتی شاهرود، حکیم سبزواری، سمنان و دانشگاه بجنورد از روز سه‌شنبه 3 دی لغایت روز جمعه 6 دی‌ماه 1398 در دانشگاه برگزار شد تیم دانشجویان پسر دانشگاه فردوسی مشهد در گروه تیمی مسابقات تفنگ و تپانچه قهرمان این مسابقات شد و تیم‌های دانشگاه صنعتی شاهرود و سمنان به ترتیب دوم و سوم شدند.

شایان‌ذکر است اين مسابقات در مناطق ده‌گانه ورزش دانشگاه‌های كشور، ملاك ورودي پانزدهمين المپياد ورزشي دانشجويان است كه تابستان 1399 در دانشگاه گيلان برگزار می‌شود و تیم‌های دانشگاه فردوسی مشهد با قهرمانی در این مسابقات جواز ورود به پانزدهمين المپياد ورزشي دانشجويان کشور را کسب نمودند.

 

 

 جهت اطلاع از رویدادهای ورزشی، تفریحی، به ما بپیوندید

 

 

ferdowsi_sport@

ثبت نام در مسابقات ورزشی

 

دانش ورزش