تاثیر آب در روح و روان

اگر عصبانی می شود ، از این نوشیدنی میل کنید و عصبانیت خود را کاهش دهید و ...

یک متخصص تغذیه : آب در روح و روان انسان تأثیرگذار است و افرادی که آب کمتری مصرف می کنند، عصبی تر هستند و استرس آنها نیز بیشتر است.
۴۵ تا ۵۰ درصد از ترکیبات بدن را آب تشکیل می دهد همچنین سوخت و ساز و فعل و انفعالات بدن به وسیله آب انجام می گیرد.
دفع سموم از بدن بسیار اهمیت دارد و مصرف ۸ تا ۱۲ لیوان آب در روز، سموم را از بدن خارج می کند همچنین کم آبی خطر مرگ را برای افراد به دنبال دارد. اگر آب به اندازه کافی مصرف نشود، تنظیم واکنش های بدن بهم می خورد و سوخت و ساز و سم زدایی به خوبی انجام نمی گیرد.
صفوی بیان داشت: مصرف روزانه میوه و سبزی و مایعاتی مانند آب، دوغ و آب میوه می تواند آب بدن را تأمین کند. همچنین ۹۰ درصد از مواد تشکیل دهنده برخی از سبزی ها مانند کاهو، آب است که مصرف آن همزمان با غذا می تواند آب بدن را تأمین کند.
: میوه های آب دار مانند هندوانه و خربزه نیز در تأمین آب بدن بسیار اهمیت دارد؛ هر سهم میوه به اندازه یک پرتقال درشت است و هر سهم سبزی به اندازه یک لیوان سبزی های خردشده است.
متخصصین تغذیه اظهار می دارند: آب در روح و روان انسان تأثیرگذار است و افرادی که آب کمتری مصرف می کنند، عصبی تر هستند و استرس آنها نیز بیشتر است اما افرادی که به میزان کافی آب مصرف می کنند، در مواقع اضطرار می توانند بهتر عمل کنند و استرس آنها کاهش پیدا می کند.

 جهت اطلاع از رویدادهای ورزشی، تفریحی، به ما بپیوندید

 

 

ferdowsi_sport@

ثبت نام در مسابقات ورزشی

 

دانش ورزش