نمایه کاربری

  چهارشنبه 28 شهریور 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه

معرفی ییلاق جاغرق مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مدیر سایت   
شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۲


ییلاق زیبای جاغرق؛ یکی از جاذبه های طبیعی  مشهد روز پنج شنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ مهرماه  میزبان دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد خواهد بود.

دبیرخانه ستاد اردوها اعلام کرد با توجه به تعطیلات هفته های گذشته و لزوم تغییر در برنامه های ستاد، مقرر شد برنامه پیاده روی در محور گرشگری جاغرق - کردینه در روز های پنجشنبه ۱۶ آبان ماه برای خواهران و روز جمعه ۱۷ آبان ماه برای برادران برگزار شود.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام  به دفاتر تربیت بدنی در خوابگاه ها مراجعه نمایند .ضمنا توصیه می شود با توجه به برنامه کوهپیمایی شرکت کنندگان از کفش و البسه مناسب استفاده کنند.

لازم به ذکر است برنامه جدید ستاد اردوها تا پایان نیمسال اول متعاقبا به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

معرفی ییلاق جاغرق

این نقطه ییلاقی در فاصله حدود ۷ کیلومتری جنوب باختری طرقبه واقع شده و امتداد آن به مناطق دیگر از جمله عنبران، طرقدر، کردینه، تغاره و شاندیز محدود می‌شود. بنا به قولی قدمت این روستا به پیش از اسلام می‌رسد. آب و هوای آن معتدل کوهستانی است که وجود باغات میوه و ارتفاعات و دره‌های پوشیده از گیاه و چشم‌اندازهای زیبا و جذابیت خاصی به این دره ییلاقی بخشیده است. روستای جاغرق علاوه بر رودخانه فصلی دارای چندین رشته قنات و یک چشمه و آبشارهای متعدد است که در حاشیه آن رستوران‌هایی برای استراحت گردشگران ایجاد شده است. ارتفاع این منطقه از سطح دریا ۱۵۰۰ متر می‌باشد و بلندی‌های آن مناسب صعود برای تیم‌های کوهنوردی است.

محور گردشگری جاغرق ـ کردینه

این مسیر بسیار زیبا و با مناظر متنوع طبیعی از جاغرق آغاز گردیده و پس از طی حاشیه رودخانه، دره‌ای زیبا و همچنین ارتفاعاتی که پوشیده از گیاه می‌باشد به کردینه امتداد می‌یابد.

در نهایت پس از کردینه نیز راه به سمت درود در نیشابور منحرف شده و در مجموع پس از ۱۳ ساعت پیاده‌روی محض آبشار درود آشکار می‌شود. مبدأ حرکت در این مسیر برای گروه‌های علاقه‌مند از جنب مسجد جامع جاغرق در مسیر رودخانه می‌باشد. این راه در فصول گرما و زمستان از جذابیت‌های خاصی برخوردار است که از مواهب طبیعی به شمار می‌آید.

وضعیت آب وهوا :

پنج شنبه     ۱۶ آبان ماه  - آفتابی   بیشینه    ۱۹+  کمینه  ۴+

جمعه          ۱۷ آبان ماه - نیمه ابری    بیشینه ۲۰+    کمینه۵+