نمایه کاربری

  جمعه 27 مهر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه
میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

هرگز نواحی سرطانی و التهاب عفونی را ماساژ ندهید
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
  • صفحه:
  • 1

نامِ بحث: هرگز نواحی سرطانی و التهاب عفونی را ماساژ ندهید

هرگز نواحی سرطانی و التهاب عفونی را ماساژ ندهید 5 سال, 8 ماه قبل، #1606

  • MarjAn104070
  • ( کاربر )
  • غایب
  • مدیرِ طلائی
  • تعدادِ ارسال‌ها: 312
  • کارما (امتیازِ ویژه): 87
سلام دوستان عزیز

هرگز نواحی سرطانی و التهاب عفونی بافت نرم را ماساژ ندهیددبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران گفت: ماساژ درمانی درصورت استفاده مناسب ایمن و مفید است. هرگز نواحی سرطانی و التهاب عفونی بافت نرم را ماساژ ندهید.
به گزارش گروه علمي، پزشكي باشگاه خبرنگاران به نقل از وب­دا؛ دکتر سید احمد رئیس السادات گفت: ماساژ یک روش درمانی مفید و نسبتاً ایمن است که در صورت استفاده منطقی و کاربرد تکنیک های مناسب و به شرط انجام توسط افرادی که صلاحیت علمی، عملی و اخلاقی انجام آن را دارند می تواند اثرات موثری بر سلامت جسمی و روانی افراد سالم و بیمار داشته باشد.

رییس السادات افزود: هدف کلی از ماساژ های درمانی ایجاد آرامش(ریلکسیشن) ، بر طرف کردن تنش عضلات ، کاهش درد، افزایش قابلیت حرکت بافت نرم و بهبود گردش خون است.

دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران در مورد پایه علمی ماساژدرمانی گفت: شواهد علمی قابل توجهی به نفع تاثیرات مثبت ماساژدرمانی در درمان اظطراب و استرس، درد مفاصل، لنف ادم (تورم اندامها ناشی از تجمع لنف)، برخی از انواع کمر درد های مکانیکی، آسیب رباط ها( تاندون ها) و حتی اختلالات خواب وجود دارد.

وی اضافه کرد: همچنین برخی تحقیقات نشان داده اند که می شود از ماساژدرمانی به عنوان درمان کمکی و فرعی (و نه علاج قطعی) در مبتلایان به درد های مزمن،فیبرومیالژی، برخی آسیب های ورزشی، سردرد، مراقبهای سوختگی و حتی کاهش درد در برخی انواع سرطان بهره گرفت اما نکته مهم این است که در موارد مذکور ماساژ به هیچ وجه جایگزین درمانهای علمی معمول و مرسوم نیست.

دبیر علمی سمپوزیوم درمانهای دستی در بیماریهای اسکلتی و عضلانی در مورد عوارض و خطرات و ملاحظات حین ماساژ گفت: درصورت استفاده مناسب و به جا در کل ماساژ یک روش درمانی نسبتاً ایمن و کم خطر است.

وی افزود: انجام ماساژ بر روی نواحی سرطانی، التهاب عفونی بافت نرم (سلولیت ) و التهاب عروق لنفاوی( لنفانژیت) مطلقا" ممنوع است. همچنین از انجام ماساژعمقی بر روی نواحی که اخیراً دچار ضربه(تروما) و خونریزی شده اند باید پرهیز کرد.

وی ادامه داد: در مورد بیمارانی که تحت درمان با داروهای ضد انعقادی هستند باید از روشهای ملایم و سطحی تر ماساژ و آن هم با احتیاط بهره جست. اما انجام ماساژ عمقی بر روی نواحی شناخته شده ترومبوز عمقی وریدی ممنوع است. در آخر اینکه ماساژدر مبتلایان به ارتروز و پوکی استخوان شدید نیز باید با ملایمت انجام شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان گفت: نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که با توجه به اینکه فرد ماساژ دهنده به عنوان یک درمانگر باید موارد کاربرد صحیح، موارد ممنوعیت ماساژ، احتیاطات نوع و تکنیک مناسب را بداند. ارائه خدمات ماساژ در مراکز غیر مجاز ممکن است سبب تشدید بیماری بیماران و حتی ایجاد عوارض اسکلتی و عضلانی و روحی روانی شود لذا به هیچ وجه انجام ماساژ توسط افراد متفرقه و فاقد صلاحیت علمی را در مورد بیماران توصیه نمی کنیم.

منبع : www.yjc.ir
ضمیمه ها:
آخرین ویرایش: 5 سال, 8 ماه قبل، نویسنده : MarjAn104070.
تشکرکنندگان : hadis.ahmadian, admin, n-karimzadeh
  • صفحه:
  • 1
مدیران: z-behboodi

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.22 ثانیه ایجاد شده است