نمایه کاربری

  دوشنبه 30 مهر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه
میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

آموزش موج سواری
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
 • صفحه:
 • 1

نامِ بحث: آموزش موج سواری

آموزش موج سواری 6 سال, 2 ماه قبل، #545

 • MarjAn104070
 • ( کاربر )
 • غایب
 • مدیرِ طلائی
 • تعدادِ ارسال‌ها: 312
 • کارما (امتیازِ ویژه): 87
سلام دوستان عزیز


آموزش موج سواری
در ابتدا موج سوار باید با انواع مختلف تختهٔ موج سواری آشنا شود چون هریک از آنها کاربردهای مختلفی دارد و هر دریا ویژگی خاص خود را می طلبد.


0098.jpgنوآموز برای آشنائی با محیط موج سواری می بایست ساحل و دریای محل موج سواری را خوب شناسائی کرده تا ایمنی و اطمینان از ساحل پیدا کند، که در کدام نقطه از ساحل صخره های خطرناک وجود دارد و یا عمق دریا، در جاهای مختلف چه قدر است.


0058.jpg


ورزشکار در تمریناتش اولین چیزی را که باید در نظر بگیرد آشنائی با ساحل و دریا است و نبایستی خود را خسته کند و به اصطلاح انرژی زیادی در موج ها از دست دهد، او باید به دریا نگاه کند و به طرز شکسته شدن موج ها دقت نماید که موج ها از چپ به راست می شکند یا از راست به چپ، این کار را می توان با قرار دادن عمودی تخته مو ج سواری در شن ساحل انجام داد.


0193.jpg


نرمش و نرم کردن بدن و انجام حرکات کششی، به همراه لباس ورزش های آبی، از جمله امکانات اولیه یک موج سوار است، تا بدن او از ضربات موج ها در امان باشند او بایستی در ابتدا دست ها را کشیده و پاها را پس از آن نرم کند تمامی تمرینات کششی را می توان در ساحل انجام داد و سپس وارد آب شود.

پدال زدن از تمرینات اولیه موج سوار است، البته بایستی در ساحل و قبل از ورود به آب بر روی تخته موج سواری آن را انجام دهد تا بتواند تعادل خود را روی تخته، هنگامی که وارد آب می شود حفظ کند.


033.jpg


هنگام برخاستن از روی تختهٔ موج سواری بایستی، با دست ها روی تختهٔ موج سواری فشار آورده و به یک لحظه از روی آن بلند شود و این کار را نبایستی به صورت آهسته و بالعکس انجام دهد چون دیگر فرصتی برای حفظ تعادل نخواهد داشت.

داشتن تعادل و راحت بودن روی تخته موج سواری شرط اول یک موج سواری موفق است لذا تمرکز و تمرین لازم جهت رسیدن به این نیل بسیار مورد اهمیت است و نوآموز نباید توقع داشته باشد که در روزهای اول موج سواری به حالت ایستاده با تعادل بسیار بالا عمل نماید، چون این ورزش احتیاج به تجربهٔ زیادی دارد.

ورزشکار در ابتدای تمرینات خود، می تواند با کمک پاها و گذاشتن دست بر روی آب تعادل مورد نیاز را به دست بیاورد.

0261.jpgزمانی که نوآموز در حال سرعت گرفتن، تمایل به تغییر جهت داشته باشد، (او می تواند این کار را) با فشار دادن پاشنه پا و حرکت دادن شانه ها و دست ها، به طرف مورد نظر، این کار را انجام دهد.

او بایستی در مرحله اول قبل از هر کاری نگاه کند و تمرکزش را باری پیدا کردن جهت شکسته شدن موج حفظ کند.

رد کردن موج جزو سخت ترین مراحل موج سواری است؛ زیرا به نوآموز فشار زیادی وارد می شود تا بتواند مو ج ها را رد کرده و خود را به پشت مو ج ها برساند. او باید این تمرینات را در ابتدا در موج های کوچک اجرا کند.

نوآموز بایستی بداندکه کدام منطقهٔ تختهٔ موج سواری را هنگام رد کردن موج بگیرد، تخته از پای او رها شده و واژگون خواهد گشت؛ لذا بایستی بعد از تمرینات بسیار، روش صحیح گرفتن تخته و موج رد کردن را بیاموزد.

این مرحله، مرحله مشکلی نیست، ورزشکار باید به موج سوارها دقت فراوان کرده تا از برخورد با آنها جلوگیری نماید. فقط نیاز به توجه به دیگر موج سوارها را دارد تا تداخل در موج سواری ها و با ایجاد به خورد بین آنها از بین رود.


737axbaz_com_4.jpg


این مرحله یا همان نیاز به زدن پدال های بسیار قوی قبل از رسیدن موج به موج سوار است، لذا موج سوار باید ۱۰ متر قبل از رسیدن موج به نوآموز آگاه و هوشیار و آماده به انجام این کار را داشته باشد.

نوآموز بعد از برخاستن از تخته مو ج سواری بایستی نگاه به چپ و راست خود بیندازد تا طرف شکسته شدن موج ها را ببیند.


220px-2010_mavericks_competition_edit1.jpg


نوآموز در این مرحله که همان حفظ تعادل بر روی تخته است بدن را از بالا به پائین حرکت داده و با لغزش به چپ و راست در بهتر شدن آن کوشش خواهد کرد.

نوآموز پس از آمادگی ابتدائی و برای رسیدن به مرحلهٔ حرفه ای شدن بایستی آشنائی لازم با انواع تخته های حرفه ای را پیدا کند او بایستی بداند که تخته های کوچک تر سریع تر هستند و برای استفاده از آنها تبهر زیادی لازم است.


036.jpgمجله دنیای ورزشهای آبی

آخرین ویرایش: 6 سال, 2 ماه قبل، نویسنده : MarjAn104070.
تشکرکنندگان : hadis.ahmadian, admin, رها, 8813241011

باسخ‌به: آموزش موج سواری 8 ماه, 1 هفته قبل، #3299

 • NextHoliday
 • ( کاربر )
 • غایب
 • فعال
 • تعدادِ ارسال‌ها: 22
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
برای موج سواری حتما تور ارزان سواحل ترکیه را امتحان کنید. موج سواری بادبانی در تور مارماریس ترکیه تجربه ای شگفت انگیز و ماندگار برای شما به ارمغان میاورد. تور آنتالیا و سواحل آن نیز بسیار خاطره انگیز خواهد بود.
 • صفحه:
 • 1

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.24 ثانیه ایجاد شده است