نمایه کاربری

  جمعه 27 مهر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه
میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

اسکن استخوان
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
  • صفحه:
  • 1

نامِ بحث: اسکن استخوان

اسکن استخوان 8 ماه, 3 هفته قبل، #3210

  • salamatpedia
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 2
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
عوارض اسکن استخوان چیست؟ آیا برای این اسکن آمادگی خاصی لازم است؟ اسکن استخوان تمام بدن چگونه تفسیر می شود؟
شاید این موارد سوالات متدوال شما درباره اسکن استخوان یا بن اسکن باشد. در این مطلب دکتر مریم شهیدزاده متخصص پزشکی هسته ای به سوالاتی مهمی که در این باره وجود دارد، پاسخ می دهد.

اسکن هسته ای استخوان یک روش تصویربرداری پزشکی هسته ای است که در آن از یک ماده رادیواکتیو (رادیودارو) کم خطر به مقدار کم برای بررسی مشکلات استخوانی استفاده می شود.
اسکن استخوان چیست؟
اسکن استخوان، یک آزمایش تصویربرداری است که برای کمک به تشخیص مشکلات مربوط به استخوان ها ، مورد استفاده قرار می گیرد.در این اسکن، مقدار بسیار کمی از یک ماده رادیواکتیو به نام رادیو دارو استفاده می شود که تقریبا ایمن و بی خطر است.

این دارو،نوعی رنگ شناخته شده و خاص است، اما باعث رنگ دهی به بافت نمی شود. به طور خاص، اسکن استخوان، برای نشان دادن مشکلات متابولیسم در استخوان انجام می شود.

متابولیسم استخوانی ، فرآیندی است که در آن، زمانی که شکستگی استخوان ها رخ می دهد، در طی آن،استخوان شکسته ،ترمیم و بازسازی می شود. تشکیل استخوان جدید، بخشی از روند بهبودی است که در مورد استخوان های مجروح و یا شکسته ایجاد می شود.

اسکن استخوان، یک راه مناسب و خاص برای مشاهده و ثبت فعالیت غیرمتابولیکی استخوان است. همچنین اسکن استخوان، راهی برای تعیین ، تشخیص و بررسی سرایت بیماری سرطان از استخوان ها به دیگر نواحی بدن است که شامل سرطان پروستات و یا سرطان سینه می شود.
در حین اسکن استخوان ،یک رنگ رادیواکتیو به استخوان های شما تزریق می شود. در طی بررسی ، چند ساعت، بیمار مورد نظارت قرار می گیرد. همچنین ،مقدار بسیار کمی تابش رادیو اکتیو نیز در رنگ استفاده شده و می توان گفت که تقریبا تمام این تابش و رنگ رادیو اکتیو، در طول دو یا سه روز از بدن شما آزاد می شود.

اسکن استخوان، همچنین می تواند علت درد ناشی از درد استخوان را نیز شناسایی کند. اسکن استخوان ممکن است مشکلات استخوانی مرتبط با شرایط زیر را نشان دهد: arthritis هنگامی که بافت استخوانی به علت عدم دریافت و گردش خون می میرد)) necrosis avascular سرطان استخوان سرطانی که از دیگر قسمت های بدن به استخوان گسترش مییابد.

دیسپلازی فیبریلاسیون (یک بیماری که سبب بروز غیرطبیعی مانند بافت اسکار می شود و دراستخوان عادی شکستگی ایجاد می کند.) عفونت استخوان بیماری پات در استخوان (بیماری ای است که باعث ایجاد ضایعات و تغییر شکل استخوان می شود)
  • صفحه:
  • 1
مدیران: z-behboodi

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.20 ثانیه ایجاد شده است