sport - Forum Kunena Site Syndication http://sport.um.ac.ir/ Thu, 18 Oct 2018 14:02:14 +0000 Kunena 1.6 http://sport.um.ac.ir/components/com_kunena/template/default/images/icons/rss.png sport - Forum http://sport.um.ac.ir/ en-gb عنوانِ بحث: مافین‌های کفیر بدون گلوتن - توسطِ :: prebiotic http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4453----.html#4453 http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4453----.html#4453
3 پیمانه آرد شیرینی بدون گلوتن Bob’s Red Mill (یا هر آرد بدون گلوتن دیگر به انتخاب شما)
2 پیمانه دوغ کفیر
دوسوم پیمانه عسل یا شربت افرا
3 عدد تخم‌مرغ که به آرامی مخلوط شده
2 قاشق چایخوری جوش شیرین
نیم قاشق چایخوری بیکینگ پودر
یک‌چهارم قاشق چایخوری نمک دریا
4 قاشق غذاخوری کره‌ی ذوب‌شده یا روغن نارگیل ذوب‌شده
1 مشت چاشنی به دلخواه شما (سیب خردشده، قطعه‌های شکلات، کشمش، پوست پرتقال و غیره)
نحوه‌ی پخت:

فر را از پیش تا دمای 190 درجه‌ی سانتی‌گراد (375 درجه‌ی فارنهایت) گرم کنید.
آرد شیرینی بدون گلوتن، جوش شیرین، بیکینگ پودر و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید.
دوغ کفیر، تخم‌مرغ مخلوط‌شده، عسل و کره‌ یا روغن ذوب‌شده را اضافه کنید.
افزودنی‌های دلخواه نظیر کشمش، قطعات شکلات، سیب خردشده و غیره را اضافه کنید.
خمیر حاصله را در سینی مخصوص مافین که از قبل چرب شده و با قطعات کاغذ خط‌کشی شده، بریزید (سینی‌های سیلیکونی مخصوص مافین در این‌جا به کار می‌آیند!).
آن را به مدت 15 الی 18 دقیقه در فر که از پیش گرم شده بگذارید. اگر یک خلال دندان را در دل شیرینی فرو کردید و بدون چسبیدن به خمیر آن به راحتی بیرون آورده شد، یعنی مافین‌هایتان آماده است.
از مافین‌های کفیر بدون گلوتن و خوشمزه‌تان لذت ببرید!
نکات مربوط به دستور پخت:

ما از آرد شیرینی بدون گلوتن Bob’s Red Mill در دستور پختمان استفاده کردیم، اما برندهای دیگری هم وجود دارند که می‌توانند در این راستا کارایی داشته باشند. فقط به خاطر داشته باشید که ما دستور پخت بالا را با این برند تست کرده‌ایم، پس امکان دارد سایر برندهای آرد بدون گلوتن، عملکرد متفاوتی را طلب کنند.

از مافین لذت ببرید!

منبع: prebiotic.ir]]>
تغذیه Sat, 13 Oct 2018 21:40:45 +0000
عنوانِ بحث: پنیرِ کفیری در روغن زیتون - توسطِ :: prebiotic http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4452-----.html#4452 http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4452-----.html#4452
مواد تشکیل‌دهنده

حدود 1 لیتر دوغ کفیر ساده، غلیظ و ترش
نیم قاشق چایخوری نمک دریا
روغن زیتون
افزودنی های گیاهی مختلف بسته به ذائقه‌ی شما
نحوه‌ی پخت:

با استفاده از پارچه‌ی توری، یک صافی ایجاد کرده و آن را در کاسه‌ای قرار دهید. کفیر را داخل این صافی ریخته و انتهای پارچه را ببندید، به گونه‌ای که تشکیل یک کیسه‌ی تخلیه را بدهد. کیسه را آویزان کنید تا به آرامی تخلیه شود.
کفیر را به مدت یک روز آویزان نگه دارید تا تخلیه شود. البته زمانی که پنیر به قوام لازم رسیده و بتوانید آن را به راحتی در کف دستتان گلوله کنید، کفایت می‌کند.
وقتی که پنیر آماده شد، کیسه‌ی تخلیه را باز کرده و پنیر کفیر را داخل یک محفظه یا کاسه‌ی پلاستیکی بریزید.
نمک را مخلوط کرده و به‌خوبی آن را با کفگیر پلاستیکی مخلوط کنید. اگر دوست دارید، ادویه و گیاهان لازمه را اضافه کنید.
پنیر را به صورت گلوله‌های کوچک و به اندازه‌ی تقریبی یک توپ پینگ‌پنگ دربیاورید.
یک محفظه‌ی یک لیتری و تمیز را تا نیمه با روغن زیتون پر کنید. به آرامی این گلوله‌های پنیری را داخل روغن بیاندازید.
وقتی که تمامی پنیرها را به صورت گلوله درآورده و آن‌ها را داخل محفظه‌ی روغن انداختید، درب محفظه را کامل ببندید.
می‌توانید این محفظه را در قفسه یا یخچال نگه‌داری کنید و به طور کلی تا چند ماه هم هیچ تغییری در آن حاصل نمی‌شود.
اگر گلوله‌های پنیری پس از چند هفته شروع به ریزش کردند، به این معناست که پنیرتان را زیادی خشک کرده بودید. می‌توانید یک قاشق چایخوری خامه‌ی تازه به همراه نمک را در سری بعدی اضافه کنید.

برای تهیه کفیر و کامبوچا به این وبسایت مراجعه فرمائید:
prebiotic.ir

باتشکر]]>
تغذیه Sat, 13 Oct 2018 21:32:42 +0000
عنوانِ بحث: سه پارامتر اصلی در چاپ پوستر چیست؟ - توسطِ :: bitakiyani http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4435-------.html#4435 http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4435-------.html#4435
روانشناسی رنگ ها در زمان چاپ پوستر دیواری باید رعایت شود. به عنوان مثال استفاده از رنگ های سرد و گرم هر کدام پروسه مخصوص به خود را دارد. رنگ های گرم بهتر است برای تبلیغات در زمینه لباس یا خوراکی مورد استفاده قرار بگیرد زیرا سبب می شود هیجان بیشتری در افراد القاء شود. از سوی دیگر از رنگ های سرد توصیه می شود برای کارهایی که نیاز به آرامش روحی روانی دارد استفاده شود. به عنوان مثال معرفی کارهای خدماتی که احساس امنیت بیشتری را با آرامش در افراد ایجاد می کند.

2- فرم :

فرم ها نیز همانند رنگ ها دارای اصول و قواعدی مشخص هستند. به عنوان مثال از خطوط سنگین برای کارهای تبلیغاتی شرکت های خودرو سازی استفاده می شود تا بازخورد مناسب تری داشته باشد. و از خطوطی که منحنی بیشتری دارند بر اساس قوانین و اصول طراحی در زمینه عروسک سازی و تبلیغات خوراکی ها بیشتراستفاده می شود.

3- فونت :

فونت ها نیز در زمان چاپ پوستر دیواری باید رعایت شود. شما برای چاپ طرح ها باید اصول استاندارد را رعایت کنید به عنوان مثال المان های جغرافیایی با المان هایی که برای چاپ یک تبلیغ کارتنی مورد استفاده قرار می گیرد بسیار متفاوت است.

منبع : چاپ پوستر خانه طراحان سام]]>
تغذیه Tue, 09 Oct 2018 14:28:20 +0000
عنوانِ بحث: نکاتی مرتبط با طراحی و چاپ بنر چیست؟ - توسطِ :: bitakiyani http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4419--------.html#4419 http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4419--------.html#4419
1- آیا میخواهند آگهی پخش کنند ؟
2- یا در شبکه های رادیو و تلویزیون زمان برای تبلیغات بخرند ؟
3- یا بنرهایی را برای نمایش در مکان های مختلف ارائه دهند ؟

ما در اینجا به صورت مختصربه تبلیغات بنری خواهیم پرداخت.

چاپ بنر و تبلیغات بنری همیشه یک گزینه محبوب در گذشته بوده وحتی امروزه هم محبوبیت خود را از دست نداده است به این علت که بنرها یکی از پرتنوع ترین و ارزان ترین مدل های تبلیغات در دسترس هستند.

یکی از بهترین مزایای چاپ بنر که باعث شده است چاپ بنر تبلیغاتی همواره محبوب باشد این است که میتوان ازآن چندین بار بدون هزینه اضافه استفاده کرد.

طیف وسیعی از متریال های مختلف در قیمت چاپ بنر مورد استفاده قرار میگیرد مانند : وینیل , بنر دوطرفه , بنر مش , بنر سولیت , بنر بلک اوت , بنر ماندگار, بنر عریض, بنر مات و غیر ماندگار و بنر شبرنگ

بنرها میتوانند به دو شکل افقی و عمودی چاپ شوند علاوه بر این کاربردهای بسیاری دارد.

برای اینکه بنرها بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشند باید یک سری از اصول و قواعد را رعایت کرد یکی از مهم ترین آنها رعایت اصول سادگی میباشد.

یک بنر باید در اطلاع رسانی به مخاطب ما بینظیر باشد ، عنوان ها واضح و تصاویر نیز واضح با کیفیت بالا باشد.

همه نکاتی که در بنر به آن اشاره میشود بهتر است کوتاه و حاوی لوگوی تجاری و کلید واژه های اصلی مد نظر شما در تبلیغات باشد.

همچنین اطمینان حاصل پیدا کنید که فونت های مورد استفاده در طراحی بنر خوانا و رنگ ها واضح باشد.

گزینه های طراحی که در بالا گفته شد بهترین انتخاب برای شرکت های حرفه ای چاپ در حوزه تولید بنر میباشد.

تجربه ما میگوید یک چاپ با کیفیت میتواند جذابیت بنر را در اهداف تبلیغاتی شما دو چندان کند.

منبع : چاپ بنر خانه طراحان سام]]>
تغذیه Sat, 06 Oct 2018 14:15:19 +0000
عنوانِ بحث: طراحی موشن گرافیک - توسطِ :: hosseinparto http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4407---.html#4407 http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4407---.html#4407 طراحی موشن گرافیک]]> تغذیه Thu, 04 Oct 2018 08:18:27 +0000 عنوانِ بحث: چاپ دیجیتال؛ انتخابی مناسب برای چاپ بنر - توسطِ :: bitakiyani http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4393-------.html#4393 http://sport.um.ac.ir/index.php/forum/22/4393-------.html#4393
چاپ افست لیتوگرافی
چاپ فلکسوگرافی
چاپ دیجیتال
چاپ گراور

البته تکنیک های دیگر چاپ مثل چاپ فلوک، چاپ لترپرس، اینتالی، چاپ بالشتکی پدپرینتینگ و ترموگرافی هم توسعه یافته اند و کاربرد خاصی دارند. اما امروز می خواهیم منحصرا چاپ دیجیتال را معرفی کنیم. وقتی این مقاله را مطالعه کردید، انواع چاپ دیجیتال، ویژگی ها و برتری های آن را خواهید شناخت. از این رو در انتخاب نوع چاپ می توانید تصمیم درستی بگیرید.

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال فرآیند چاپ یک عکس دیجیتالی (image) روی انواع مختلف پلتفورم ها است. عکس می تواند یک لوگو، سند، تصویر و هر چیز دیگری باشد. هر گونه رزوناس ساکن یا ایستایی که با بارگذاری روی یک دستگاه یا پلتفورم تبدیل شده و می تواند عکس دیجیتال چاپ کند.

اگر کمی پیچیده تر بیان کنیم، قیمت چاپ دیجیتال فرآیند تبدیل عکس و سند از دستگاه به حافظه ی محلی یا ابری به لایه ها یا کدهای دوتایی است که فرآیند انتقال دیجیتال را فراهم می کند. عمل تبدیل عکس یا سند به کدهای دوتایی در فرآیند ذخیره سازی و باز تولید انجام می گیرد.

چاپ دیجیتال به 2 روش متفاوت می تواند انجام بگیرد؛

چاپ دیجیتال جوهرافشان (Inkjet)


در یک چاپگر جوهر افشان تصویری که باید چاپ شود، توسط قطرات کوچکی از جوهر شکل می گیرد این قطرات از یک یا چند دهانک موجود در چاپگر منتقل می شوند. با چاپگرهای جوهرافشان می توان روی انواع مواد مثل کاغذ، پارچه، بوم، پلاستیک، حتی روی چوب و کاشیفرایند چاپ را انجام داد.

از چاپ جوهرافشان بیشتر برای چاپ پوسترها و چاپ بنرهای تجاری استفاده می کنند. همچنین از آن برای چاپ نشریه ها، عکس کتاب ها و کتاب های کوچک نیز استقبال می شود. چاپ دیجیتال جوهرافشان گاهی اوقات برای درج داده های متغیر روی برگه های خروجی با سایر انواع چاپ ترکیب می شود.

چاپ دیجیتال لیزری یا زیروگرافی (Xerography)

در چاپگرهای زیروگرافی مثل چاپگر های لیزری؛ عکسی که باید چاپ شود به صورت انتخابی با اتصال بار به نوعی سیلندر فلزی به نام درام انجام می گیرد. بار الکتریکی برای جذب ذرات تونر استفاده می شود. این ذرات به رسانه ای که باید چاپ شوند تبدیل می شوند. برای اطمینان از اینکه تونر به درستی معین شده است، آن ها را از طریق یک فریزر عبور می دهد که تونر را به محیط واسطه متصل کند.

پرینترهای لیزری نه تنها در دفاتر (اداره ها) استفاده می شوند بلکه برای چاپ کتاب های کوچک، بروشورها و سایر سندها نیز استفاده می شود. از این چاپگرها حتی برای چاپ تراکنش های مالی (صورتحساب، اسناد بانکی، و غیره) و ایمیل مستقیم استفاده می کنند.

امروزه چاپ دیجیتال جایگزین چاپ هایی مثل افست، فلکسو و اسکرین پرینت شده است. اما چاپ دیجیتال تنها دو مورد گفته شده نیست بلکه روش های دیگری هم دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

چاپگرهای حرارتی یا دای سابلیمیشن Dye-sublimation

در این روش فرآیند چاپ با کمک گرفتن از گرما اجرا می شود. طوریکه از گرما برای انتقال رنگ روی سطح متریال استفاده می شود. از چاپگرهای رنگی به طور عمده برای چاپ روی پارچه استفاده می شود. معمولا برای چاپ عکس کاربرد زیادی دارد. برخی از چاپگرها می توانند بر روی موادی مانند پارچه، کاغذ و پلاستیک عمل چاپ را انجام دهند.

چاپ با حرارت مستقیم direct thermal printing

از گرما برای تغییر رنگ پوشش چاپ شده روی سطح استفاده می کنند. این فرآیند معمولا در چاپ پول همچنین در بازاریابی و فروش برای افزودن شماره سریال روی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. برای این کار از جوهر ترنسپرنت استفاده می شود که وقتی لیزر گرما را به آن می رساند تغییر رنگ می دهد.

فرآیند انتقال جوهر حرارتی thermal ink transfer printing


در فرآیند انتقال جوهر حرارتی، گرما برای خنک کردن یک روبان و بر روی سطح چاپ استفاده می شود. از این روش برای مقاوم سازی سطح چاپ استفاده می کنند اما به نظر می رسد که به تدریج از بازار خارج می شود.

منبع : چاپ دیجیتال خانه طراحان سام]]>
تغذیه Tue, 02 Oct 2018 14:10:16 +0000