نمایه کاربری

  دوشنبه 4 تیر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه
میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
 • صفحه:
 • 1

نامِ بحث: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا

اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 9 ماه قبل، #2578

 • asmadaneshjo
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 9
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
طبیعت یکسان مس و نفت از نظر وابستگی به اقتصاد جهانی: نفت و مس هر دو در زمره کالاهای اساسی و مصرفی اصلی به شمار می آیند که جهان برای رشد به آن ها وابسته است. پس می توان انتظار داشت هر دو که روند نوسان قیمتی یکسانی را متناسب با وضعیت اقتصادی جهان تجربه نمایند. بنابراین اگر چه تاثیر رشد قیمت نفت بر فروش مس می تواند منفی باشد، اما اثر بهبود یا رکود اقتصادی جهانی بر هر دوی آنها اگر چه بطور مستقل می تواند یکسان باشد.
• رابطه مشابه قیمت مس و نفت با دلار: قیمت مس و نفت با دلار رابطه معکوس دارند (اگرچه تا سال های قبل از 2000 حرکت نفت با دلار یکسان بوده، اما از سال 2000 همانند مس حرکتی معکوس با آن داشته است). بنابراین مولفه های اقتصادی که منجر به تضعیف یا تقویت دلار می شود، می تواند به طور معکوس اما مشابه، قیمت مس و نفت را تحت تاثیر قرار دهد.
• طی دهه اخیر ارتباط و تناسب مثبت بین قیمت مواد معدنی با انرژی بیشتر شده است و مس نیز می تواند شامل این حقیقت باشد. این ارتباط به ویژه از سال 2004 تشدید شده است.
بهترین خرید و فروش سیم خاردار تبری حلقوی سیم خاردار (Barbed wire) تبری یکی از پرکاربردترین خاردار حلقوی برای حصار کشی های امنیتی می باشد.سیم خاردار تبری از یک رشته سیم گالوانیزه تشکیل شده که توسط تیغه هایی به شکل تبر مسلح شده است. محور سیم خاردار تبری از مفتول کربن بالا می باشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت – عوامل طبیعی و فشارهای فیزیکی می باشد. سیم خاردار تبری از قطر 60 سانتیمتر الی 90 سانتیمتر تولید می شود.سیم خاردار تبری 60 سانتیمتر به طور استاندارد از 9 تا 13 متر را پوشش خواهد داد. سیم خاردار(Barbed wire)تبری قطر 90 سانتیمتر از 13 تا 17 متر را به طور استاندارد پوشش می دهد. به طور کلی خاردار تبری حلقوی مکمل بسیار مناسبی برای حصار کشی های مصنوعی از قبیل حصار کشی به روش فنس و حصارکشی با استفاده از توری ها زنجیری می باشد.
قیمت آلومینیوم در هفته گذشته با جهشی چشم‌گیر مواجه بود از از شش هزار و 50 تومان به ازای هر کیلوگرم به شش هزار و 450 تومان رسید.
فعالان بازار آلومینیوم ایران بر این باورند که در یک هفته گذشته قیمت آلومینیوم روند صعودی داشته و این فلز به ازای هر کیلوگرم شش هزار و 450 تومان به فروش رسیده و حدود 6.5 درصد رشد نسبت به هفته اول شهریور داشته است.
از نگاه آنان یکی از دلایل افزایش قیمت آلومینیوم در هفته گذشته صادر نشدن مجوز ورود آلومینیوم در گمرک بندرعباس بوده که این موضوع سبب شده تا یک هفته‌ای بازار با کمبود عرضه مواجه شود و در کنار افزایش قیمت دلار و بالا رفتن قیمت‌های بورس فلزات لندن، هر کیلوگرم آلومینیوم در بازار داخلی با افزایش قیمت مواجه شود.
از این رو پیش‌بینی می شود که قیمت آلومینیوم در کوتاه مدت روند صعودی خود را حفظ کند در روزهای آتی نیز شاهد افزایش قیمت این فلز باشیم. در بلند مدت هم به دلیل نامشخص بودن قیمت بازار جهانی پیش‌بینی برای قیمت این فلز سخت است اما با توجه به کاهش رشد اقتصادی چین و پایین آمدن تقاضا برای این فلز کاهش قیمت به دلیل عرضه زیاد دور از انتظار نخواهد بود کما اینکه در سال پیش قیمت فروش آلومینیوم دو هزار دلار به ازای هر تن بود ولی در حال حاضر قیمت این فلز به یک‌هزار و 600 دلار افت کرده است.
به گزارش اقتصادنیوز به غیر از آلومینیوم‌های وارداتی هم اکنون سه کارخانه بزرگ اراک، المهدی و هرمزال به تولید شمش آلومینیوم در کشور می‌پردازند و علاوه بر تامین نیازهای داخل بخشی از محصولات خود را به خارج از کشور صادر می‌کنند.

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 9 ماه قبل، #2579

 • asmadaneshjo
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 9
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
وی با بیان اینکه هم‌اکنون قیمت هر تن شمش فولاد 730دلار است، گفت: قیمت میلگرد با احتساب هزینه حمل، آب، برق و... 830دلار خواهد شد.
به گفته وی، هم‌اکنون با رشد قیمت مواداولیه (شمش فولاد) و گران شدن قیمت محصول نهایی این امر برای بخش‌خصوصی سودده نیست.
مصیب‌زاده با اشاره به شایعه احتمال ممنوعیت خروج شمش فولادی از سوی روسیه اشاره کرد و افزود: به علت رشد قیمت نفت، روسیه ساخت‌وساز را در کشورش شروع کرده است. از این رو به فولاد بیشتری نیاز دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تولید فولاد در کشور حدود 12 تا 13میلیون تن است و میزان مصرف در کشور نیز حدود 16میلیون تن، از این رو 4میلیون تن کمبود را باید از طریق واردات جبران کرد که در صورت ممنوعیت خروج شمش از روسیه با مشکل مواد اولیه روبه‌رو خواهیم شد.
مدیرعامل فولاد البرز افزایش قیمت آهن را طی ماه‌های آینده پیش‌بینی و خاطرنشان کرد: اما این رشد قیمت‌ها نه تنها به نفع تولیدکنندگان نیست، بلکه به ضرر آنها خواهد بود؛ زیرا که قیمت مواد اولیه نیز افزایش خواهد یافت.
عضو هیات‌مدیره فولاد کاوه که یکی از فعالان بازار آهن است نیز در خصوص وضعیت آینده بازار آهن گفت: تا پایان بهمن‌ماه جاری قیمت آهن‌آلات در وضعیت کنونی قرار خواهد داشت.مانی توسلی خواه افزود: نوسان قیمت آهن‌آلات از اسفندماه پیش‌بینی می‌شود. منبع سامانه خرید آهن وی تصریح کرد: با معتدل شدن هوا پروژه‌های عمرانی شروع به فعالیت می‌کنند. وی تصریح کرد: همچنین با نزدیک‌شدن به تعطیلات نوروزی و شروع سال مالی ایرانی‌ها، فروشندگان نسبت به فروش نقدی اقدام می‌کنند که این امر به خریداران فشار زیادی وارد خواهد کرد.
عضو هیات‌مدیره فولاد کاوه با اشاره به اینکه هم‌اکنون قیمت میلگرد وارداتی زیادی در کشور موجود نیست، اظهار داشت: تاکنون میلگردهای موجود در بازار به قیمت خرید قبل بوده که به علت رشد قیمت‌ها، پیش‌بینی می‌شود همینطور که در سایت سامانه آهن 20 قیمت میلگرد تا ماه آینده هر کیلو بین 40 تا 50تومان افزایش یابد.
حصارهای فلزی با بافته شدن مفتول های فلزی در قطرهای مختلف و چشمه های مختلف تولید می شود .
از حصار جهت حصارکشی مکان های مختلف استفاده میشود. در سفارش فنس پارامترهایی مانند عرض حصار، قطر مفتول فنس و اندازه چشمه صار باید مشخص شود.
یک توری حصاری با کیفیت یک محافظ دارای مقاومتی طولانی – نصب آسان و امنیتی بالا می باشد .به طور مثال توری های حصاری گالوانیزه با مفتول های ویژه ای که یک لایه فلز روی سطح آنها را پوشانده بافته شده است.فلز روی موجب می گردد تا این توری ها در برابر رطوبت و عوامل محیطی تا 50 سال دوام خود را حفظ نماید.
از جمله موارد کاربرد فنس می توان به موارد زیر اشاره نمود استفاده از این نوع حصار برای حصارکشی باغات استفاده از این نوع حصار برای زمین های ورزشی ، فرودگاه ها ، مراکز نظامی و …. حصار در دو مدل استفاده از این نوع فنس کلاسیک و مدل استفاده از این نوع حصار زنجیره و در رنگ ها ی متنوع ارایه می شود. همچنین طبق بررسی و منبع سامانه آهن قیمت فنس می‌تواند برای مصارف و با توجه به جنسیت ان متفاوت باشد.
توری های پلی اتیلن حصار که بیشتر برای حصارکشی های موقت استفاده می گردد دارای مواد uv ضد اشعه و ماورا بنفش خورشید می باشد.این مواد دوام توری های پلی اتیلن حصاری را در طبیعت تا 5 سال تضمین می نماید.
تعریف درجه بندی ضایعات:
قراضه آهن از ضایعات فلزی است که همراه با مصرف و رونق اقتصادی، بازار بیشتری می‌یابد. از این‌رو امروزه به‌دلیل افزایش مصرف فولاد و سایر ترکیب‌های فلزی در دنیا با رشد درخور توجهی روبه‌رو شده است.
با توجه به این موضوع قراضه فولادی یکی از بازارهای مهم جهانی به‌شمار می‌رود که هر روز بر اهمیت آن اضافه می‌شود. البته این بازار از مزیت‌هایی برخوردار است که حتی برخی از کشورها آن را جایگزین آهن اسفنجی کرده‌اند. ازجمله این مزایا می‌توان به سهولت استفاده، سرمایه‌گذاری پایین‌تر، تسلط بر مواد اولیه ورودی، ارزش‌افزوده بالا، نیاز به انرژی کمتر، استراتژیک بودن و نبود جایگزین برای آن، بومی بودن تولید، جمع‌آوری و تفکیک و... اشاره کرد. درجه بندی ضایعات آهن و قیمت آهن قراضه برای هر شرکتی یک تعریف خاص برای همان شرکت دارد ولی در کل به صورت زیر میباشد . بعضی از کارخانه ها تفکیک درجه ی بیشتری دارند وبعضی تفکیک درجه کمتر )
1-روغنی = ورقهای نو به ضخامت کمتر از یک میل گفته میشود .
2- سوپر ویژه = آهن الات ساختمانی از قبیل تیرآهن،نبشی،ناودانی خرده میلگرد و لوله ضخیم زیر دو متر،گوشه ورق ضخیم
درجه یک = این درجه شامل درب و پنجره ساختمانی . آبگرمکن و شوفاژ آهن قراضه برش خورده .سیم و مفتول کلافی . بدنه بار ضخیم وبدنه نازک به شرط ریز بودن ( به غیر از کمد ….) وبدنه بزرگ کشتی . تنه موتور سیکلت و ورق ترانس و آرمیچر بدون آلومینیوم میشود

5- درجه دو = شامل کمد و بدنه بزرگ با هر ابعادی و بدنه بار مخلوط کارگاهی و لوله بار نازک و فیلتر سوخته بدون روغن . اگزوز وبدنه ماشین و توری مرغی و بشکه مستعمل میشود

6- گالوانیزه = به آهن قراضه الاتی که با جنس گالوانیزه روکش شده اند اطلاق میگردد مثال کانال کولر و لوله آب و ….

7- آلیاژی = به آهن آلاتی که غیر از جنس اهن دارای آلیاژ از نوع کروم و منگنز و ….که باعث درجه حرارت بالا و سختی و غیر قابل انعطاف بودن میشود آلیاژی گفته میشود مانند چرخ دنده و میل لنگ و تسمه فنری سیم بکسل خرد شده و کمک فنر برش خرده و ….

8 – چدن = شامل انواع قطعات چدنی و سیلندر ماشین میشود .

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 9 ماه قبل، #2586

 • foroghkafi
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 1
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
برای خرید تور های لحظه آخری و همچنین تور استانبول به لینک اشاره شده بروید تور مورد نظر خود را از معتبر ترین آژانس ها خریداری نمایید.

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 3 ماه, 2 هفته قبل، #3442

 • attarud
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 8
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
تور لحظه آخری و تور ارزان دبی را با ما تجربه کنید.

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 3 ماه, 1 هفته قبل، #3474

 • samanehh
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 1
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
مطلب جالبی بود.
من برای نوروز می خوام برم مسافرت میشه لطفا در مورد این تور لحظه آخری ، تور استانبول یا کلا در موزد تور خارجی ارزان یه توضیحی بدبن که کجا مناسب تر است. بعد به نظر شما برای تورهای زیارتی تور کربلا خوبه ؟

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 2 ماه, 2 هفته قبل، #3567

 • morilord
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 1
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
شرکت بازرگانی آسان ترخیص ایرانیان با سالها تجربه و سابقه درخشان در زمینه ترخیص کالا و کلیه تشریفات گمرکی و با بهرمندی از کارشناسان زبده و نیروهای متخصص در زمینه ترخیص کالا آماده همکاری با بازرگانان و تجار گرامی می باشد.

ترخیص کالا چیست؟
ترخیص کالا و یا ترخیص یک فرایند است که توسط ترخیص کار به عنوان نماینده ی قانونی صاحب کالا در گمرک جهت صادرات و یا واردات کالا صورت می گیرد و در طی آن کالا پس از انجام تشریفات گمرکی مربوط از اماکن گمرکی خارج می گردد.

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 1 ماه, 3 هفته قبل، #3646

 • frm
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 1
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
بحث بسیار مفیدی بود، همچنین می توانید سفارش ترجمه های خود را راحت تر از همیشه واگذار نمایید
تشکرکنندگان : mandy70

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 1 ماه, 2 هفته قبل، #3658

 • mandy70
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 10
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
بسیار مفید و کاربردی بود همچنین میتوانید برای درمان هموروئید به این سایت مراجعه کنیددرمان هموروئید

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 1 هفته, 5 روز قبل، #3849

 • healthy69
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 6
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
ممنون بایت این مطالب مفید خیلی به دردم خورد
درمان بواسیر با لیزربواسیر
آخرین ویرایش: 1 هفته, 5 روز قبل، نویسنده : healthy69.

باسخ‌به: اهمیت اقتصادی بررسی افزایش روند کالا 1 هفته, 4 روز قبل، #3863

 • Pouya
 • ( کاربر )
 • غایب
 • تازه وارد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 1
 • کارما (امتیازِ ویژه): 0
مطلب جالبی انتشار دادید ممنونم.
خواهشمندیم برای رزرو تور استانبول به ما مراجعه کنید.
 • صفحه:
 • 1
مدیران: dr.moazzami

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.35 ثانیه ایجاد شده است