نمایه کاربری

  دوشنبه 30 مهر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه
میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

تيم ملي جوانان بانوان ايران راهي مسابقات ميشود
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
  • صفحه:
  • 1

نامِ بحث: تيم ملي جوانان بانوان ايران راهي مسابقات ميشود

تيم ملي جوانان بانوان ايران راهي مسابقات ميشود 6 سال, 1 ماه قبل، #884

  • m-erfanian
  • ( مدیر )
  • غایب
  • مدير موقت واليبال و واليبال ساحلي
  • تعدادِ ارسال‌ها: 25
  • کارما (امتیازِ ویژه): 6
سرپرست تیم ملی والیبال جوانان بانوان با بیان اینکه تیم ملی دختران جوان ایران توانسته در طی 17 اردوی متوالی و منظم رشد خوبی داشته باشد گفت: هدف ما نمایش کیفیت فنی دختران والیبالیست ایران و داشتن ظرفیت و پتانسیل آنان برای همگام شدن با والیبال مردان ایران است.

سمیه هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با اشاره به هفدهمین اردوی تیم ملی دختران جوان ایران كه به مدت 11 روز در منطقه آزاد کیش برپا مي‌شود، ‌اظهار کرد: امکانات و تجهیزات کیش بسیار عالی است، ظرفیت و پتانسیلی که در این منطقه وجود دارد می‌تواند کیش را به یک محیط و کمپ ورزشی برای تیم‌های مختلف در تمامی رشته‌ها تبدیل کند. حضور تیم‌های مختلف و برپایی اردو در چنین مناطقی به جای زدن اردو در کشورهای مختلف می‌تواند از نظر بودجه کمک زیادی به فدراسیون‌ها داشته باشد.

هاشمی در خصوص حمایت فدراسیون از تیم‌های بانوان نیز گفت: با توجه به رشد و تغییر جایگاه تیم‌های مردان ایران در آسیا و جهان و نیز میزبانی ایران در سال‌های اخیر و همچنین حضور تیم‌های بسیار خوبی در ایران موجب شده تا نگرش تمامی کشورها به تیم‌های ایران تغییر كند. در حال حاضر تمامی تیم‌های ایران در سطح بالایی درگیر مسابقات هستند. تشکیل و شرکت تیم ملی (ب) ایران در مسابقات، نشان از داشتن برنامه هدفدار فدراسیون برای نزدیک شدن تیم ملی به تیم‌های سطح بالای جهان است.

وی تاکید کرد: فدراسیون برای رشد والیبال و همگام شدن بانوان در کنار مردان حمایت همه جانبه‌ای از تیم‌های بانوان داشته است. تشکیل و برگزاری تیم‌های بانوان در 3 رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان گواه همین موضوع است. در کنار نگاه خاص و مثبت ريیس فدراسیون برای حضور فعال و پر قدرت در مسابقات، با آمدن کعبی‌زاده که از دل والیبال بانوان است شاهد تغییرات خوبی بودیم و انگیزه‌های زیادی در بین بازیکنان و خانواده والیبال بانوان ایجاد شده است، البته نباید تلاش‌ها و فعالیت گروه قبلی را نادیده گرفت.

سرپرست تیم ملی واليبال جوانان همچنين گفت: اردوی پایانی مابه مدت دو روز از 30 شهریور ماه در تهران برگزار شده و 3 نفر آخر از جمع 5 نفر جدا می‌شوند تا با نفرات نهایی به تایلند اعزام شویم.

وی با اشاره به شرکت تیم ملی جوانان در تورنمنت تایلند گفت: با توجه به درخواست کادر فنی مبنی بر شرکت در تورنمنت چهار جانبه تایلند تمامی اردوهای جوانان در ایران برگزار شد. شرکت در این تورنمنت مزایا و معایبی دارد چرا که در این مسابقات دو تیم تایلند و نیوزلند که همگروه ما در مسابقات جوان آسیا هستند نیز حضور دارند. از یک سو می‌توان پیش از مسابقات جدی از نوع برنامه و تاکتیک تیمی آنان با خبر شد و به آنالیز بپردازیم، اما از سوی دیگر همین فرصت را نیز در آختیار آنان برای شناخت از ما قرار می‌دهد. موضوعی که در خصوص مصاف تیم‌های ملی ایران و استرالیا پیش از انتخابی المپیک بود و عده‌ای آن را دلیل برتری استرالیا عنوان کردند.

هاشمي تاکید کرد: به هر جهت تمامی مدارک خود را برای حضور در این مسابقات به طور جداگانه در اختیار مسؤولان برگزار کننده مسابقات قرار دادیم و باید برای جلوگیری از رو کردن کار تیمی و تاکتیک تیمی کادر فنی تدابیری خاصی بیندیشند تا بتوانیم نتیجه مد نظر را به دست آوریم.

وي افزود: بعد از تورنمنت بانکوک به محل برگزاری مسابقات جوانان آسیا خواهیم رفت که در این مسابقات با تیم‌های تایلند، نیوزلند، کویت و ترکمنستان همگروه هستیم .

هاشمي اظهار کرد: تایلند یکی از تیم‌های بسیار خوب و دارای تکنیک است که رشد بسیار خوبی داشته است، این تیم در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته و با تیم‌های سطح بالای جهان رقابت کرده که به طور قطع در رشد آنان تاثیر مثبتی داشته است. شناخت زیادی از دیگر تیم‌ها نداریم، اما هدف اصلی ما ارائه بازی‌های بسیار خوب و با کیفیت فنی است تا بتوانیم گام‌های موثرتری را در ادامه داشته باشیم.

سرپرست تیم ملی واليبال جوانان یکی از مهم ترین مشکلات تیم‌های ملی را پایین بودن سطح تکنیک فردی بازیکنان وپرداختن مربیان تیم ملی به رفع اشتباهات و ایرادات تکنیکی آنان خواند وگفت: متاسفانه با تمام احترام و ارزشی که برای مربیان سراسر کشور دارم، آموزش درستی به بازیکنان داده نمي‌شود به گونه‌ای که بازیکنانی که به اردوی تیم ملی به ویژه در سطح نوجوانان و جوانان دعوت مي‌شوند از فرصتي كه دارند به خوبي استفاده نمي‌كنند و تحت آموزش صحيح قرار نمي‌گيرند.

وی تصریح کرد: در صورتی که با یک برنامه‌ریزی مدون و اصولی با همکاری آموزش وپرورش، فدراسیون و هیئت‌ها با تشکیل کانون‌های استعدادیابی و اعزام دوره‌ای مربیان به چنین مناطقی برای شناسایی و پرورش استعدادها می‌توانيم از اتلاف زمان جلوگيري كنيم.

هاشمي ادامه داد: نداشتن بازیکن سرعتی یکی از بزرگترین نقاط ضعف تیم‌های بانوان است، جمع 15 نفره حاضر از بین نزدیک به 300 نفر در طی اردوهای مختلف به این مرحله رسیده‌اند که در طی این مدت رشد خوبی داشتند. مقایسه فیلم اردوهای اول با شرایط فعلی نشان از رشد و تغییر سطح فنی تکنیکی و تاکتیکی آنان است به گونه‌ای که الان در پست بازیکن سرعتی و پاسور شرایط امیدوار کننده است.

هاشمی با اشاره به حضور محمد صادق پشنگ در کادر فنی تیم ملی جوانان به عنوان مشاور تیم، او را یکی از سرمایه‌های ایران خواند وگفت: دانش وی از والیبال بسیار بالاست که توانسته به عنوان مشاور کمک‌های زیادی را به کادر فنی ارائه نماید. هدایت تیم ملی توسط شریف‌زاده که تیم وی "ذوب‌آهن " سال‌ها قهرمان لیگ برتر ایران بوده است در رشد بازیکنان تاثیر زیادی داشته است.
آخرین ویرایش: 6 سال قبل، نویسنده : m-erfanian.
تشکرکنندگان : hadis.ahmadian, رها, aazam, mona
  • صفحه:
  • 1
مدیران: m-erfanian

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.26 ثانیه ایجاد شده است