نمایه کاربری

  يكشنبه 29 مهر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه
میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

همه چيز درباره ليگ جهاني واليبال
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
  • صفحه:
  • 1

نامِ بحث: همه چيز درباره ليگ جهاني واليبال

همه چيز درباره ليگ جهاني واليبال 6 سال, 1 ماه قبل، #773

  • khaleghi
  • ( کاربر )
  • غایب
  • کارشناسِ ارشد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 125
  • کارما (امتیازِ ویژه): 39
ليگ جهاني طولاني‌ترين و پرخرج‌ترين مسابقاتي است كه فدراسيون جهاني واليبال (FIVB) در طول سال برگزار مي‌كند؛ مسابقاتي كه نخستين‌بار سال 1990 در اوزاكاي ژاپن پايه‌گذاري شد و پس از مدت كمي به عنوان نماد ورزشي- اقتصادي واليبال دنيا مطرح شد.
ليگ جهاني هرسال با حضور16 تيم برتر واليبال جهان، در4 گروه به صورت دوره‌اي آغاز مي‌شود و سرانجام آن، مسابقاتي متمركز با حضور 8 تيم در يك كشور است. مهمترين تورنمنت واليبال جهان هرچند طي دهه 90 با سه قهرماني ايتاليا آغاز شد و در ادامه هم ايتاليا چهار بار ديگر در دهه 90 قهرمان آن شد، اما در قرن بيست و يكم و پس از سال 2000 برزيلي‌ها هشت مرتبه جام را به خانه بردند تا با احتساب قهرماني سال 93 اين تيم، اكنون آن‌ها پرافتخارترين تيم اين مسابقات باشند.
به جز ايتاليا و برزيل كه بارها قهرمان ليگ شده‌اند، هلند، روسيه، كوبا و ايالات متحده هم هر كدام يك بار ازسكوي قهرماني بالا رفته‌اند. در رده بانوان هم مسابقاتي تحت عنوان «گراندپريكس» ازسال 1993 برگزار مي‌شود كه به نوعي ليگ جهاني در بخش بانوان با وسعتي كمتر اما هم ‌اعتبار با ليگ جهاني است. اين روزها‌ هم مرحله مقدماتي ليگ جهاني در قاره‌هاي مختلف درحال پيگيري است و در گروه A اين مسابقات تيم‌هاي برزيل، آمريكا، لهستان و پورتوريكو هم‌گروه هستند، هم‌اكنون برزيل با پورتوريكو و آمريكا با لهستان مسابقه مي‌دهند. در دور مقدماتي ليگ جهاني ميان هر دو تيم،‌ چهار مسابقه برگزار مي‌شود كه سهم هر كشور ميزباني از دو مسابقه به صورت پياپي و با فاصله زماني يك روز است. با اين مقدمه، پس از انجام 12 مسابقه اين گروه برزيل صدرنشين است و آمريكا، لهستان و پورتوريكو در رده‌هاي بعدي قرار دارند. درگروه B ، جايي كه ژاپن يكي از نمايندگان آسيا مسابقه مي‌دهد، روسيه، آلمان و بلغارستان نيز حضور دارند. ژاپن كه طي سال‌هاي اخير موفقيت چشم‌گيري در ليگ جهاني نداشته و به سبب سرمايه‌گذاري فراوان در واليبال اجازه حضور در اين مسابقات را يافته، ميان چهار تيم در رده آخر قرار دارد و روسيه و بلغارستان اول و دوم‌اند. تيم‌هاي فنلاند، آرژانتين، پرتغال و صربستان هم در گروه C مسابقه مي‌دهند كه مي‌توان گفت گروه مرگ در حضور قدرت‌هايي چون آرژانتين و صربستان در اين گروه شكل گرفته است. نتيجه 12 مسابقه برگزار شده در اين گروه صدرنشيني آرژانتين را به همراه داشته است.
ديگر نماينده واليبال آسيا يعني كره جنوبي با تيم‌هاي ايتاليا، كوبا و فرانسه در گروه D همگروه است و توانسته در حضور قدرتي چون كوبا هم‌اكنون در رده دوم گروه قرار گيرد.
تيم‌هاي اول و دوم گروه‌هاي چهارگانه به مرحله متمركز مسابقات كه 15 تا 18 تير در لهستان برگزار مي‌شود، راه مي‌يابند تا مسابقاتي هيجان‌انگيز در ورشو انتظار واليبال دوستان را بكشد.
در روزهايي كه ژاپن و كره‌جنوبي به عنوان دو نماينده واليبال آسيا در ليگ جهاني مسابقه مي‌دهند، فدراسيون واليبال ايران يكي ازاهداف خود را حضور در اين ميدان مهم قرارداده؛ مسابقاتي كه خوليو ولاسكو سرمربي تيم ملي سكوي نخست آن را چندين باربا تيم ايتاليا فتح كرده است. شرايط ويژه براي پخش تلويزيوني، ضمانت مالي مشخص، حضور در انتخابي و... از شرايط حضور در مهمترين پروژه گسترش واليبال درسطح جهان است كه فدراسيون داورزني آن‌ها را پيگيري مي‌كند. قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا كه مهرماه در تهران برگزار مي‌شود، شرايط مسابقه ايران با رقيبان آسيايي و آفريقايي را براي حضور در ليگ جهاني فراهم مي‌كند و به‌ نظر مي‌رسد در روزهاي كه اكثر كانال‌هاي ورزشي جهان به پخش بازي‌هاي ليگ جهاني مي‌پردازند، اميدهاي ايران براي حضور در مسابقاتي اين چنين معتبر پررنگ‌تر شده است.

منبع: روزنامه گل
تشکرکنندگان : hadis.ahmadian, رها
  • صفحه:
  • 1
مدیران: m-erfanian

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.22 ثانیه ایجاد شده است