نمایه کاربری

  چهارشنبه 25 مهر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه
میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

خصوصي سازي علت افت فوتبال خراسان رضوی
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
 • صفحه:
 • 1

نامِ بحث: خصوصي سازي علت افت فوتبال خراسان رضوی

خصوصي سازي علت افت فوتبال خراسان رضوی 5 سال, 10 ماه قبل، #1444

 • khaleghi
 • ( کاربر )
 • غایب
 • کارشناسِ ارشد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 125
 • کارما (امتیازِ ویژه): 39
خصوصي سازي علت افت فوتبال خراسان رضوی


222.jpgپر واضح است که برنامه های فعلی باید مورد بازنگری قرار داده شود تا نقاط فوتبال خیز کشور باز هم بتوانند به حقشان که دوران اوج است برسند و مسئولان سازمان تربیت بدنی اگر دلسوز مردم فوتبال دوست خطه خراسان هستند باید در بخش مدیریت فوتبال این استان دخالت کنند و تأثیر گذار باشند.

پس از اینکه در کمتر از دو فصل نمایندگان لیگ برتری فوتبال خراسان رضوی دچار آنچنان تنزل و افت شدیدی شدند که به لیگ دسته یک سقوط کردند، به نظر می‎رسد این روند رو به افت همچنان و البته با شدت بیشتری مسیر خود را ادامه دهد.

اگر مسئولان ورزش کشور برای جلوگیری از رکود فوتبال خراسان رضوی باز هم امور را به دست عوامل ناکارآمد این استان بسپارند و دخالتی از خود نشان ندهند، پیش بینی می شود که نمایندگان این منطقه استعداد پرور و فوتبال خیز کشور طی فصل آینده نه تنها به لیگ برتر صعود نمی کنند که باید در لیگ دسته دوم فوتبال کشور به مسابقات ادامه دهند.

نبود پشتیبان از مهمترین عوامل افت فوتبال خراسان رضوی است

نایب رئیس فدراسیون فوتبال کشور در خصوص روند نزولی فوتبال خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد، گفت: مهمترین عاملی که سبب افت فوتبال خراسان رضوی شد، بحث بودجه بندی ضعیف برای نمایندگان فوتبال این استان پهناور است که مجموعه مشکلات بوجود آمده در این زمینه به مسائل مالی و عدم پشتوانه سازی مربوط می شود.

مهدی تاج با بیان اینکه باشگاه‎های حرفه‎ای برای حضور موفق درلیگ برتر نباید دغدغه مالی داشته باشند،افزود:یکی از دلایلی که پیشرفت تیم‎ها را بدنبال دارد، وجود پشتیبان قدرتمند است و در حال حاضر شما می بینید که باشگاه سپاهان اصفهان از لحاظ مالی در رفاه است و هیچگونه مشکلی ندارد که بر همین اساس در سال‎های اخیر توانسته تا بهترین نتایج ممکن را کسب کند.

وی تصریح کرد: البته وجود بودجه به تنهایی نمی‎تواند مشکلی را حل کند زیرا برنامه ریزی صحیح برای استفاده ازاین سرمایه قطعا نقش بسزایی در شکل گرفتن آینده ای درخشان برای هر باشگاهی دارد.

فوتبال خراسان رضوی بعنوان قطب فوتبال در کشور مطرح است

صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه"جهان فوتبال" شناخت خود از فوتبال خراسان رضوی را بیش از دهها سال توصیف کرد و افزود: بنده از دهها سال پیش با فوتبال خراسان رضوی آشنا هستم و در این باره باید بگویم که این منطقه استعداد پرور در طول دهه های اخیر ستاره های فراوانی را به فوتبال کشورمان معرفی کرده است.

تاج ادامه داد: فوتبال خراسان رضوی بعنوان قطب مهمی ازفوتبال ایران شناخته می شود و پیشینه وسابقه این استان تنها مربوط به چند سال نیست و بر همین اساس لازم است تا مسئولان بلند پایه این استان که در صدر آنها دکتر صلاحی - استاندار خراسان رضوی - حضور دارد بیش از پیش در راستای پیشرفت فوتبال این منطقه فوتبال خیز کمک داشته باشند.


فدراسیون فوتبال نمی تواند نقش مستقیمی در جلوگیری از این افت داشته باشد


مهدی تاج در پاسخ به این سئوال که " آیا وقت آن نرسیده که فدراسیون فوتبال با دخالت مستقیم خود از افت روزافزون فوتبال خراسان رضوی جلوگیری کند" به خبرنگار مهر گفت: ببینید این مسائل بیش از آنکه به فدراسیون فوتبال ارتباط داشته باشد، مربوط به مسئولان خراسان رضوی است زیرا اقتدار با استانداری است و در حال حاضر دکتر صلاحی بعنوان استاندار باید محوریت ورزش را در اختیار بگیرد و نگذارد تا فوتبال در خراسان رضوی بیش از این به ورطه نیستی و قهقرا برود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: خراسان رضوی دارای منابع عظیم و قدرتمندی است که دکتر صلاحی با توجه به سابقه درخشانی که در زمینه برنامه ریزی داشته است می تواند از این منابع در راستای تأمین نیازهای فوتبال بهره برداری کند.

گردهمایی مسئولان ورزش خراسان رضوی و فدراسیون فوتبال برگزار می شود

تاج از پیشنهاد خبرنگار مهر مبنی بر اینکه طی هفته های آینده یک گردهمایی جامع در راستای جلوگیری از افت هر چه بیشتر فوتبال خراسان رضوی با حضور مسئولان ورزش این استان و فدراسیون فوتبال برگزار شود، استقبال کرد و اذعان داشت: فدراسیون فوتبال در این زمینه آمادگی هرگونه همکاری با مسئولان خراسان رضوی را دارد و در این راستا ما نیز امیدواریم تا یک گردهمایی مفید با حضور دست اندرکاران فوتبال این خطه ستاره پرور برگزار شود تا بتوانیم از افکار و نظرات یکدیگر به طور کامل استفاده کنیم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فوتبال خراسان رضوی برای خروج از بحران و افت کنونی نیازمند کمک هرچه بیشتر مسئولان است و بدیهی است که در این زمینه باید همه نهادها همکاری مساعد داشته باشند و بر همین اساس بنده نیز بعنوان کسی که سال‎ها افتخار حضور در کنار نام آوران فوتبال خراسان رضوی را داشته است امیدوارم تا باز هم شاهد دوران اوج فوتبال این منطقه مهم کشور باشیم.

عدم برنامه ریزی در سطح کلان افت روزافزون بدنبال دارد

پیشکسوت فوتبال خراسان رضوی نیز دیدگاهی نزدیک به مهدی تاج دارد و این تفاهم نظر نشان از آشکار بودن ضعف فوتبال در استان خراسان رضوی دارد، ضعفی که مدیران فعلی تربیت بدنی این استان پهناور پس از چند سال هنوز راهکاری برای برطرف کردن آن پیدا نکرده اند.

عباس چمنیان ضمن تأکید صریح بر ناکارآمدی مدیریت فوتبال در خراسان رضوی به خبرنگار مهر گفت: غیر از مشکلات مالی و مسائل اسپانسرینگ که در جای جای فوتبال کشورمان دامنگیر باشگاههای خصوصی شده است و به مثابه بختکی به جان فوتبال شهرستانها افتاده، قطع به یقین عدم بسترسازی مناسب و سست بنیان بودن فوتبال خراسان رضوی سبب بوجود آمدن این افت روزافزون است.

وی با بیان اینکه مسئولان ورزش خراسان رضوی درزمینه فوتبال آینده نگر نبوده‎اند، تأکید کرد:اکنون فوتبال این استان پهناور در حیطه های گوناگون هیچگونه بسترسازی و اساس گذاری مطلوبی را نمی بینید و بر همین اساس عدم برنامه ریزی در سطح کلان می تواند فوتبال این استان را بیش از پیش در مرداب هبوط بکشاند.

خصوصی سازی باشگاه‎های فوتبال در ایران، چالشی جدی محسوب می شود

این کارشناس فوتبال کشورمان خصوصی سازی در سطح باشگاههای فوتبال را نامطلوب ارزیابی کرد و به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر شاهد سقوط اکثر باشگاههای خصوصی هستیم که این امر وضع نامطلوب حاکم بر مدیریت باشگاهها را نشان می دهد و در این زمینه مدیران تیم‎های فوتبال خراسان رضوی نیز ضعف به شدت محسوسی داشته اند.

چمنیان افزود: مسئولین کشور نباید همینطور بدون هیچ برنامه وهدفی باشگاهها را به دست افراد بسپارند وعشق و علاقه صدها هزار دوستدار فوتبال را به فراموشی بسپارند چرا که در موقعیت فعلی بخش خصوصی نیازمند پشتوانه قوی است و تا زمانی که این بخش بتواند روی پای خودش بایستد لازم است مسئولین ورزش کشور به طور کاملا مستقیم بر تصمیم گیری های آن نظارت ودخالت داشته باشند، دقیقا به همان طرحی که در استانهای دیگر وجود دارد و باز تأکید می کنم که اگر بخواهند حالتی غیر از این را برای خودشان ابداع کنند قطعا موفقیتی حاصل نمی شود.

وی تصریح کرد: به اعتقاد من چرخه خصوصی سازی باشگاههای فوتبال در ایران یک چالش بسیار جدی است زیرا بدون برنامه ریزی فنی و دقیق صورت می گیرد و به همین دلیل سقوط تیم‎هایی مثل ابومسلم، پیام، برق شیراز، فجر شهید سپاسی، استقلال اهواز و چندین و چند باشگاه ریشه دار دیگر را می بینیم.

مسئولان سازمان تربیت بدنی باید در شیوه مدیریت فوتبال خراسان رضوی دخالت کنند

سرمربی سابق تیم ملی نونهالان برنامه ریزی فرهنگی را از لازمه های فوتبال ایران دانست و یادآور شد: مسئولان ورزشی کشور درزمینه نگاه فرهنگی و اجتماعی به فوتبال فقط شعار داده اند و درپیشبرد این هدف اقدام خاصی نداشته اند اما باید دیدمان را تغییر دهیم و از نقطه سخنرانی های محض به مرحله اعمال برنامه ها برسیم زیرا قشر هدف جامعه ما جوان است و رسیدگی به این قشر برنامه ریزی های فرهنگی و نظارت بیش از پیش را می طلبد.

عباس چمنیان تأکید کرد: پر واضح است که برنامه های فعلی باید مورد بازنگری قرار داده شود تا نقاط فوتبال خیز کشور باز هم بتوانند به حقشان که دوران اوج است برسند و مسئولان سازمان تربیت بدنی اگر دلسوز مردم فوتبال دوست خطه خراسان هستند باید در بخش مدیریت فوتبال این استان دخالت کنند و تأثیر گذار باشند.

این پیشکسوت فوتبال ضمن هشداربه مسئولین ورزش کشور برای رسیدگی هرچه سریعتر به مشکلات فوتبال خراسان رضوی اظهار داشت: بررسی علل ضعف فوتبال خراسان رضوی و رسیدگی به آنها یکی از موارد مهمی است که مسئولین سازمان تربیت بدنی باید به آن بپردازند و اگر دراین زمینه کوتاهی کنند، یقین بدانید که مشکلات مجموعه ورزش این استان و مخصوصا فوتبال به دیگر نقاط کشور سرایت می کند و قطعا انعکاس منفی در سطح کلان ورزش کشور دارد.
منبع:
www.eghtesaddan.com/article.asp?id=2672
آخرین ویرایش: 5 سال, 10 ماه قبل، نویسنده : khaleghi.
تشکرکنندگان : hadis.ahmadian, admin

باسخ‌به: خصوصي سازي علت افت فوتبال خراسان رضوی 5 سال, 10 ماه قبل، #1447

 • hadis.ahmadian
 • ( مدیر )
 • غایب
 • مدیرِ کل
 • تعدادِ ارسال‌ها: 342
 • کارما (امتیازِ ویژه): 101
سلام
ممنونم از مشارکتتان در انجمن
منبع قید شده در انتها مطلب صحیح نیست و لینک به صفحه ای از صفحات همین سایت می باشد
لطفا اصلاح نمایید
تشکرکنندگان : admin, khaleghi

باسخ‌به: خصوصي سازي علت افت فوتبال خراسان رضوی 5 سال, 10 ماه قبل، #1449

 • khaleghi
 • ( کاربر )
 • غایب
 • کارشناسِ ارشد
 • تعدادِ ارسال‌ها: 125
 • کارما (امتیازِ ویژه): 39
سلام متشکرم با عرض خسته نباشید اصلاح شد..........
تشکرکنندگان : hadis.ahmadian
 • صفحه:
 • 1
مدیران: shoja

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.27 ثانیه ایجاد شده است