نمایه کاربری

  پنجشنبه 26 مهر 1397

آدرس کانال تلگرام اداره کل تربیت بدنی

جهت دریافت اخبار اداره کل تربیت بدنی در تلگرام به ما بپیوندید

@ferdowsi_sport


تنیس خاکی

آمادگی جسمانی ۲۲ بهمن

باشگاه پینت بال

انجمن ورزشی اداره کل

فرم پيشينه علايق ورزشي

روزنامه های ورزشی

آیین نامه ها و مقررات

جشنواره درون دانشگاهی

کارکنان و اعضاء هیات علمی

ورزش خوابگاه ها

ستاد اردوها

کلاسهای آموزشی

ورزش دانشکده ها

ورزش قهرمانی

نهضت داوطلبی

سوالات متداول

اماکن و تاسیسات ورزشی

احكام و گواهي هاي صادر شده

پيش بيني نتايج مسابقات

ملاقات عمومي با رياست دانشكده و مديركل تربيت بدني دانشگاه
میهمانِ, گرامی، خوش آمدید!
نامِ کاربری گذرواژه: به‌خاطر داشته باش

ضرورت وجود مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان
(1 ، بازدید کننده) (1) میهمان
  • صفحه:
  • 1

نامِ بحث: ضرورت وجود مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان

ضرورت وجود مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان 1 سال, 12 ماه قبل، #2077

  • Mohamad139400
  • ( کاربر )
  • غایب
  • تازه وارد
  • تعدادِ ارسال‌ها: 10
  • کارما (امتیازِ ویژه): 0
ضرورت وجود مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان

1) ضرورت مشاوره تحصیلی برای دانش‌‌آموزان
دانش آموزان بدین جهت به مشاوره تحصیلی نیازمند می باشند تا با استعداد و توانایی های درونی خود بیشتر آشنا شوند و آنها را بهتر دریابند. همچنین با اطلاعات درسی و تحصیلی که به آنها میدهد میتوانند بسیار تاثیر گذار عمل کرده و باعث بهتر شدن عملکرد آنها شود.برخی سازمان ها برای خیریه مشاوره تحصیلی رایگان ارائه میدهند ، مشاوره تحصیلی رایگان میتواند برای دانش آموزان کم بضاعت بسیار مفید واقع باشد.
2) ضرورت مشاوره تحصیلی برای والدین دانش آموزان
پدر و مادرها نقشی بسیار مهم و کلیدی در کنکور فرزندان خود دارند و باید به این مهم آگاهی کامل داشته باشند.علایق به رشته های تحصیلی در ابتدا از خانواده به فرزندان منتقل میشود و این میتواند یک نکته مثبت در جهت دهی به علاقه آنها به رشته های بهتر باشد.خانواده همچنین میتواند روند رسیدن به موفقیت فرزندان را تسریع و تسهیل کند.
در خانواده هایی که تحصیل و درس اهمیتی ندارد میتواند باعث ناامیدی و سرخوردگی فرزند شود به همین دلیل خانواده ها باید اطلاعات و دانش خود را در امر تحصیل فرزندان بالا برده و آنها را تشویق و راهنمایی کنند.
۳) ضرورت مشاوره تحصیلی در زمینه انتخاب رشته و انتخاب شغل
گاهی اوقات فرزندان به رشته هایی علاقه مند میباشند و در راستای آنها تلاش میکنند بی آنکه بدانند آیا این رشته برای آینده ی آنها فایده ای دارد یا خیر. ملاک و معیار فرزندان برای این انتخاب ها کوتاه مدت و کاذب هستند و پس از مدتی این علاقه ها از بین خواهند رفت. مانند انتخاب رشته ریاضی فیزیک در دوران دبیرستان و برای چشم و همچشمی در مقابل دوستان خود که این امری بسیار مهلک و کاملا غلط است ، شاید این فرد در رشته انسانی بسیار موفق تر باشد اما بخاطر اسم و رسم رشته ریاضی خود را گرفتار کند. انتخاب های به این شکل بسیار اشتباه هستند و در آینده باعث بروز مشکلات زیادی خواهند شد
مشاوره تحصیلی بدین دلیل اهمیت می یابد که این نکات را به دانش آموزان گوشزد کرده و هدف اصلی و مشخص را به آنها در این دوره نشان دهد.
۴) ضرورت مشاوره تحصیلی در پیشرفت تحصیلی
به دلیل وجود شرایط خاص در برخی از خانواده ها دانش آموزان با افت تحصیلی رو به رو میشوند و این روند کم و بیش برای دانش آموزان دیگر هم وجود دارد. بعضی از دلایل افت تحصیلی عوامل بیرونی مانند: مدرسه ، والدین ، خانواده و … هستند و برخی دلایل فردی مانند: انگیزه مطالعه ،برنامه ریزی مناسب برای امتحانات و یا کنکور ، استفاده از مشاوره تحصیلی کنکور و… مشاوره تحصیلی برای این مدل از دانش آموزان حائز اهمیت بوده و به آنها کمک میکند تا دلایل پیشرفت و یا فات خود را بهتر شناخته و روند موفقیت را تسریع کنند، در حقیقت مشاوره تحصیلی برای این داوطلبان و دانش آموزان میتواند انگیزه و هدف به ارمغان بیاورد و نیروی درونی آنها را بهتر آشکار سازد.
۵) ضرورت مشاوره تحصیلی در سرعت بخشیدن به فرایند مطالعه و تحصیل
دانش آموران بطور کلی به 2 دسته ی قوی و ضعیف تقسیم بندی میشوند اما نکته ای که بین آنها مشترک است این است که همه ی آنها از روش هایی که آنها را بهتر و قوی تر میکند و به آنها کمک میکنند دانش آموزی بهتر باشند استقبال میکنند. مشاوره تحصیلی روش هایی را به آنها ارائه میدهد تا بتوانند نکاتی را رعایت کنند و آرام آرام بهتر و بهتر شوند.
۶) ضرورت مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان استثتنایی
درصد پایینی از دانش آموزان در گروه دانش آموزان استثنایی قرار دارند. این داشن آموزان دانش آموزانی هستند که دارای معلولیت در زمینه های جسمی و یا ذهنی هستند. ضرورت وجود مشاوره تحصیلی برای چنین دانش آموزانی بسیار مهم تر و دارای اهمیت است.و به این دلیل که آنها و خانواده هایشان باید آشنایی بیشتری با نحوه گرفتن شغل آنها داشته باشند، با بررسی توانهای های آنها برنامه هایی برای شغل آنها در آینده به آنها داده میشود و تصمیمات خاصی گرفته میشود.این دانش آموزان باید زود تر از بقیه مهارت هایی را فرا گرفته و بیاموزند و به همین سبب مشاوره تحصیلی برای آنها نیازی اساس محسوب میشود
۷) لزوم و جود مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان تیزهوش
این گروه از دانش آموزان دارای اهمیت بالایی می باشند و باید توجه ویژه ای به آنها داشت. برای این دسته از دانش آموزان مشاوره تحصیلی و امکانات تحصیلی خوبی باید فراهم شود تا استعداد آنها بطور کامل شکوفا شود.برای این موارد می توانید از مشاوره تحصیلی تلفنی بطور پیوسته هم استفاده کنید. از دست دادن این دانش آموزان به دلیل اتخاذ تصمیم های اشتباه و بعضا بدون مشورت با افراد مجرب غیرقابل جبران خواهد بود.
دوره نوحوانی دوره ای بسیار مهم برای انتقال دانش به شمار می آید.در این دوره دانش آموزان دارای تفکر انتزاعی هستند و به همین دلیل با این طرز تفکر درباره مشاغل و رشته های مختلف آشنا میشوند.
بعضی از نوجوانان در طول تحصیل با شکست در دروس مواجه میشوند که این امر باعث بی علاقگی آنها به درس میشود و افت تحصیلی را برای آنها ایجاد میکند
باید به این نکنه توجه داشت که در این هنگام نباید با آنها با خشونت رفتار کرده و یا تنبیهشان کنیم بلکه باید موفقیت های آنها را مورد تشویق قرار دهیم زیرا در امر یادگیری و تحصیل تشویق امری مهم و غیرقابل انکار است و با تشویق فرد انگیزه از دست رفته خود را بدست می آورد و میتواند افت تحصیلی خود را جبران کند اما با تنبیه مشکل تشدید خواهد شد.
  • صفحه:
  • 1

قدرت گرفته از کیوننا فارسی / محصول گروه سی‌ام‌اس فارسی

این صفحه در: 0.22 ثانیه ایجاد شده است